Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire kockázatos egy...

Mennyire kockázatos egy részvénybe 8 millió ftot fektetni?

Figyelt kérdés
Figyelmen kivül hagynám a diverzifikáció szabályát.

2020. jan. 5. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Kérdésre kérdés:

Mennyire érné meg elolvasni egy könyvet?

Figyelmen kívül hagynám azt, hogy milyen könyv.

2020. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval részvényfüggő értem
2020. jan. 5. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

SEMMIKÉPPEN nem fektetnék egy részvénybe annyit - csak akkor, ha egyébként lenne még mellé kb 100 millió ft-om és nem idegesítene, ha ezt a 8-at elbukom.


Volt, hogy én is figyelmen kívül hagytam a diverzifikációt - meg is ettem, amit főztem magamnak :-(

2020. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Mint feldobni egy pénzérmét. Lehet, hogy nyersz lehet hogy veszítesz.
2020. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Részvényfüggő, egy komoly cég esetében (pl. MOL, OTP, stb.) hosszú távon nem nagy rizikó.
2020. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös, elvileg igazad lenne, de azért tudnék mesélni, hogy a válság előtt az OTP 10 ezer ft felett volt és aztán pikk-pakk, egyszercsak 1.000 ft alatt találta magát.

Igencsak pár évbe beletelt, mire visszakapaszkodott 10 ezer ft fölé.


De vannak olyan részvények - pl. a Telekom, pedig azért az sem kis cég - ami a mai napig nem érte el a válság előtti árfolyamát.

2020. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Igen, de most mennyi? 15000 felett van, szóval bárhol szállt be valaki nem bukott (persze ha nem pánikolt be).
2020. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen ezt látom hosszutávon nem lehet veszíteni ha tudok várni pár évet.

A telekom meg nem lep meg,haldokló ágazat,mintha tv-t tartanám a jövönek

2020. jan. 5. 23:24
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Hetes: 12 ev alatt nott ennyit, az kemeny 3-3,5% kamat, es meg lejon belole kamatado, akkor olyan 2,5-3 mara, mikozben az ido nagyreszeben nem nyulhatsz a penzhez, mert bukoban vagy.

Na, pont ezert mondjak azt, hogy egy reszvenybe nem fektetunk, mert ha bukas utan egyaltalan talpraall, akkor is evek/evtizedek, mire elerheti a valaha volt szintjet.


ETF-ben kisebb a kockazat, igy rovidebb a buko-idoszak is. De amugysem egy teruletre fektetunk, fele-nagyobbik resze mehet allampapirba, kisebb etf-be tbsz-re. De csak ha elfogadod, hogy minimum 5 evig nem fersz hozza.

2020. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
9-es állampapírból bármikor ki lehet szállni.
2022. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!