Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyéni vállalkozóként tudnék...

Egyéni vállalkozóként tudnék alkalmazni elítélteket?

Figyelt kérdés

A főállásom mellett szeretnék kiegészítésképpen bizonyos termékeket előállítani és forgalmazni, de nekem nincs annyi időm, hogy az előállításában folyamatosan részt tudjak venni, ezért gondoltam, hogy az elindulás után, bizonyos idővel elítéltek csinálhatnák a terméket. Ezzel mindenki jól jár.

Nyilván komoly beszélgetéseknek kell történnie, hogy ez megvalósuljon, de egyáltalán van ilyenre esély?

Illetve egyéni vállalkozóként adhatok így ki munkát, és ha igen annak milyen vonzatai lehetnek, illetve milyen felelősséggel tartozom a foglalkoztatottam iránt? Nem tudom, hogy ilyen speciális helyzetben alám tartozik, vagy az intézmény alá/állam alá.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. jan. 7. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

"de nekem nincs annyi időm, hogy az előállításában folyamatosan részt tudjak venni, ezért gondoltam, hogy az elindulás után, bizonyos idővel elítéltek csinálhatnák a terméket."


Akkor csak egy dolgot kérdezek: ha nincs időd arra, hogy a termelésben részt vegyél, akkor hogy tudod szavatolni azt, hogy az elítélt ne szökjön meg a munkavégzés közben? Hogy felügyeled őket? Hogy biztosítod azt, hogy ha elszabadulnak az indulatok, akkor ne verekedjenek össze, stb?


Szinte biztos, hogy egyéni vállalkozóként ez megvalósíthatatlan - főleg nem mellékfoglalkozásban.


Egy próbát mindenesetre megér: felhívsz egy börtönt és megkérdezed, lehetséges-e valahogy ilyen? (szerintem nem)

2020. jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Köszönöm a választ.

Ami a kérdésedet illeti, kizárt, hogy egy büntetésvégrehajtási intézet csak úgy felügyelet nélkül hagyja a rabokat, erről nem nekem kell gondoskodnom, illetve egyedül én oda nagyon kevés lennék. Tudom, hogy végeznek külsős cégek által megbízott munkákat a börtön területén és azon kívül is (varrás, mosás, hulladékok, stb.). Ami plusz kérdést vethet fel, hogy a börtön területén le tud e zajlani a gyártás, vagy keresnem kellene egy megfelelő helyet?

Köszönöm az ajánlást, amint lesz lehetőségem és aktuális lesz, felkeresem az érintetteket.

2020. jan. 8. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!