Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha munkerőhiány van miért...

Ha munkerőhiány van miért menőznek facebook csoportokban a munkaadók hogy milyen sok önéletrajz érkezik be hozzájuk?

Figyelt kérdés
vendéglátás, Bp. Itt tapasztalom ezt. Állandóan írogatják hogy nagyon sok jelentkező van minden munkára.
2020. jan. 8. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mutass példát én még nem láttam ilyet
2020. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Van 100 pár kék zoknim. Én reggel pirosat akarok felvenni. Az asszony mondja, hogy vegyek fel kéket, mert a pirosak mosásban vannak.


Szóval az egy dolog, hogy valamiből nagyon sok van, de ha az nem az én igényeimnek megfelelő, akkor nem releváns. Munkaerőpiacon ugyanez a helyzet. Ha a vendéglátós olyan embert keres, aki dolgozik hétvégén meg ünnepnapon is, van legalább 5 év tapasztalata, és mondjuk havi 200ért elvállalja a munkát, akkor kitörölheti vele a seggét, ha jelentkezik hozzá 100 olyan ember, akinek max 1 év tapasztalata van, csak hétfőtől-péntekig akar dolgozni és legalább 300at szeretne keresni.


Amíg a keresletnek és a kínálatnak nincs közös metszete, vagy csak nagyon kevés elemmel, addig egyszerre lesz munkanélküliség és munkaerőhiány is.

2020. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Nem láttam ilyet még fb-on. Egyet sem. Vendéglátós ismerőseim vannak (igaz, nem Budapest) és ők alig találnak valakit.
2020. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert tényleg sok önéletrajz érkezik be.


Egy időben én is segítettem a cégnél állásajánlatokat írni, szortírozni a beérkezett önéletrajzokat, és részt vettem az interjúkon.

Kicsi, noname cég, egy olyan városban, ahol alig van munkanélküliség. Így is elég sok önéletrajz érkezett, és _szerintem_ olyan 50-ből legalább 5 olyan volt, ami megfelelt volna. Ha kicsit engedékenyebbek vagyunk, 50-ből 20.

De a főnök mindig kivárt 3-4 hónapot, hogy gyűljenek az önéletrajzok, és végül kiválasztott egyet, ami szerinte a legmegfelelőbb volt. Sokszor nem értettem vele egyet.

Az más kérdés, hogy több olyan embert is felvettünk, aki csak a pályázat miatt kellett, és napi 8 órából 6-ot végigunatkoztak, mert a cég nem tudott munkát adni nekik.

2020. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!