Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bedobja a postás a címre?

Bedobja a postás a címre?

Figyelt kérdés
Ha egy címre küldök egy levelet azt bedobja a postás, akármilyen név szerepel a levélen? Nem tudom ki van-e írva a címzett neve a postaládára.
2020. jan. 8. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Postása válogatja: nálunk van egy 22 és 22/A a házban - rendszeresen nálunk landolnak a 22/A egyik lakosának levelei - holott nálunk semmi olyan név nincs a postaládán.


Ugyanakkor viszont fordult már vissza levelem úgy, hogy XY egy házban lakott, de nem szerepelt a neve a postaládán és a "címzett nem található" jelzéssel visszajött.

2020. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ráírva legyen, de ha egyértelműen rossz a címzés, például a postaládán Kiss van, a levél meg Nagynak van címezve, az visszamegy.
2020. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Postásoknak az lenne a legjobb ha minden egyértelmű lenne. Házszám kint, postaláda van, kiírva a név. Ha nincsenek házszámok, nevek, honnan kéne tudnia? Van, hogy bekopog tértivevényes levél miatt, majd közlik ott nem lakik olyan, de a jó házon házszám vagy név továbbra sincs. A szomszéd meg rosszul tudja az infót, máris bukta a küldemény. Nem csak a postás hibája lehet. Faluban dolgozom postán, mindenki ismer mindenkit, a dolgozók is helyiek, csak én járok ki a vàrosból ide dolgozni, tehát senkit és semmit nem ismerek ott. Nálunk az is szokás, hogy aki frissen költözött ide, bejön bemutatkozni és elmondja, h hova költözött és be szeretne mutatkozni a körzeti kézbesítőnek. Nyilván nagyobb városban ez nem megoldható, abban az esetben posta csoportvezetőnek kell szólni, hogy az a levél nálatok landol, de az a szomszédé vagy fordítva. Nàlunk ilyenkor curva nagy lebszasok szoktak lenni.

Tudnék még példákat mesélni mit miért csinálhatnak.. de nem védem őket, mert van aki rohadtul hanyag munkát végez, de sokszor tanácstalanok, bedobják a sima levelet vagy értesítőt és remélik, hogy célba ér. Nálunk is előfordul, hogy rossz helyre dobja, vagy jó helyre de az a nevű valakit nem is ismerik. Visszahozzák és elmondják miért, így személyesen még jobban emlékezni fognak rátok is, aki sunyi bedobja a levélszekrénybe. ( itt vannak tanyák is, ahol a postaláda a legcifrább helyeken fordul elő, pl kerten belül a háznál, de nem jut be oda és nem is mehetne )

Válaszolva a kérdésedre igen be szokták dobni. Mivel ők pontosan nem tudják ki hova költözik éppen, bedobják. Ha szóltok, h nem a tiétek vagy nem ismeritek őt akkor annak megfelelően cselekednek. Én konkrétan beköltöztem a saját lakásomba és az előző lakó cetelem meg egyéb levele állandóan idejött, bejelentettem, h ismeretlen, csak ketten lakunk a lakásban, többször nem jött ide más levele.

2020. febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!