Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg tudom reklamálni a levelet...

Meg tudom reklamálni a levelet amit hetek óta nem kapott meg a cimzettem?

Figyelt kérdés
December 31-én adtam fel egy levelet Érdre. Azóta hiába kérdem, továbbra sem kapta meg a levelem. Nyugta nincs már meg. Meg tudom reklamálni ott ahol feladtam? Pici falusi posta szóval emlékezni is fognak rám talán.
2020. jan. 9. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy simán adtad fel, elsőbbségivel vagy ajánlottan?


Ha simán vagy elsőbbségivel, akkor nincs rajta követés, ha ajánlottan, akkor az ajánlott szelvényen lévő ragszám alapján tudnak keresni. Ha nincs meg a ragszám, mert eldobtad az ajánlott szelvényt és nem írtad meg a címzettnek a ragszámot, akkor annyi, nem tudják kerestetni.


Az, hogy emlékezni fognak rám, roppant kevés - ilyent nem ismer a számítógép :-)

Max annyit tudnak tenni, hogy megnézik a postájukon (élőben, igaziból, nem ragszám alapján), hogy nem maradt-e ott valahogy a postájukon a levél - lecsúszva, beesve valahová

2020. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy sima és elsőbbségi levelet nem lehet kerestetni.
2020. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"amit hetek óta nem kapott meg a cimzettem?"


Ma 9.-e reggel van, tehát 8.áig nem kapta meg a levelet.

Dec 31.-én adtad fel, jan. 1-e munkaszüneti nap plusz volt benne egy hétvége azóta - szóval max 1 hétről beszélünk, nem "hetek óta" (ez általában 2-3 hetet jelent). Azóta 5 munkanap telt el: jan 2,3, 6,7,8.


Amúgy az ajánlott levél kézbesítését 5 munkanapra vállalja a posta, de a karácsony, szilveszter miatt csúszások vannak, plusz sok a küldemény és kevés az ember, mert alacsonyak a postások bérei.

2020. jan. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jólvan eltuloztam de akkor is. Simán adtam fel sajnos. Jolvan köszi. Akkor várok
2020. jan. 9. 08:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Sima levélnek nincs kézbesítési határideje - akár 8-10 nap, 2-3 hét is lehet.

Elsőbbséginek 2 nap a kézbesítési határideje.

2020. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A fene
2020. jan. 9. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!