Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik a gyorsabb szállítási...

Melyik a gyorsabb szállítási mód? Ha házhoz kérem a csomagot, vagy ha pic-pac pontra? Budapestről vidékre. (GLS)

Figyelt kérdés
2020. jan. 10. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyforma, de nem egyformán kényelmes: ha pick-pack pontra kéred, akkor mész érte, amikor Neked megfelelő (és nyitva vannak), ha viszont házhozszállítást kérsz, akkor egész nap otthon kell ülnöd, várni a futárt.


Ha nagy terjedelmű, nehéz termék, akkor viszont egyértelmű, hogy a házhozszállítás a megfelelőbb.

2020. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pick pack pontra kisebbcsomagokat küldenek csak. Már a GLS-nek is vannak átvevő pontjaik néz meg hogy hozzád merre van közelebb, általában oda nagyobb dolgokat is leszoktak tenni, jó nem egy mosógépet, de amit a pick pack pont nem fogad be azt általában a GLS csomagpontok vagy a posta hivatalok postapontjai befogadják.

A gyorsabb általában a GLS nekem rendelés után ha aznap feladták másnap már hozta is a futár. Pick pack pontra lehet 1-2 nap csúszás főleg vidékre attól is függ mennyire távoli helyre kell vinniük a cuccot. Jártam már úgy hogy reggel leadtam rendelést aznap feladták a pickpack futárnak (sprinter) másnap kora délután már lerakták az általam megjelölt pick pack pontra. Ha nem akarsz egész napokat futárra várni akkor csomagpont akár pick pack akár más előnyös mert akkor mész el oda amikor ráérsz. Gyorsaság szempontjából a házhoz szállítás ami tényleg gyorsabb főleg a GLS részéről, nekem ez a tapasztalatom a Sprinter futárcég, az picit szeret késni. DPD céggel vegyes tapasztalataim vannak. MPL (posta) az is viszonylag gyors ha házhoz kéred. Postapontra vegyes mikor érkezik be van amikor hamar van amikor 1-2 napot csúszik a dolog.

2020. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!