Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nincsen a nagy vállalkoz...

Miért nincsen a nagy vállalkozóknak tanítványa?

Figyelt kérdés

Értem én ez alatt, hogy pl. egy Elon Musk-nak, vagy egy Warren Buffet-nek, Bill Gates, Jeff Bezos és így tovább.

Soha, sehol nem hallottam vagy olvastam volna róla, hogy ennek és ennek a nagy vállalkozónak a tanítványa, átvette volna XY-tól az üzletet.



2020. jan. 12. 14:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Még is ki lenne az a hülye aki csak így "átadná" a dollármilliárdos értékű üzletét, holmi jöttment "tanítványnak"?
2020. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ha meghal, akkor már úgy is mindegy. Én ha a helyükben lennék, akkor sokkal többre értékelném azt, ha látnám, hogy a vállalkozásom jó kezekben van és tovább fogja vinni valaki olyan, aki már 10-15 éve mellettem van.

És szerintem 10-15 év alatt egy ilyen kaliberű ember eltudja dönteni, a tanítványáról, hogy az alkalmas e arra, hogy tovább vigye az ő céljait.

2020. jan. 12. 14:52
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Steve Jobs meghalt 2011-ben, még sem szűnt meg létezni az Apple. Akkor most miről is beszélünk?
2020. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Akkor megközelítem más szempontból.

A tudást amit birtokolnak, miért nem adják át másnak?

Ha egy Warren Buffet maga mellett tartana egy embert csak 2 évig is, azzal annyi tudást át tudna adni annak az illetőnek, hogy az utána megállná a helyét bárhol bármikor és egy életre hálás lenne neki ezért.

2020. jan. 12. 15:00
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
És az miért lenne jó neki?
2020. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogyisne. Aztán elmegy a konkurenciához és jól elad, vagy alapít egy céget és elszipkázza az üzleteket.
2020. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Miért lenne jó?

Ha titeket mentorálna egy ilyen vállalkozó és mondjuk ennek köszönhetően nagy vagyonra tesztek szert, nem hálálnátok meg az illetőnek anyagilag is a segítségét?

2020. jan. 12. 16:40
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem hinném hogy azok az emberek rá lennének szorulva a "tanítvány alamizsnájára".
2020. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

De hát még az is lehet, hogy túlszárnyalja a tanítvány az illetőt akitől tanult és akkor már nem alamizsnának számít majd az.

És bármelyik tanítvány tudja azt, hogy ezt a támogatást és tudást amit kapott lehet hogy éveket vagy sokkal inkább év tizedeket spórolt neki, ki ne lenne ezért hálás?

2020. jan. 12. 16:46
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
De mit érnek a hálával?
2020. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!