Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állampapírokkal egyszerűen és...

Állampapírokkal egyszerűen és biztonságosan lehet pénzt keresni? Itthon vagy Angliában lenne érdemesebb ebbe fektetnem a pénzem?

Figyelt kérdés
Van három millió forintnyi fontom, amihez biztosan nem kell hozzányúlnom, és szeretném kamatoztatni. Kezdetnek egyéves állampapírt vennék, ami 2,5%-ot kamatozik itthon. Hogy mi a helyzet külföldön annak még nem néztem utánna. Aki ért hozzá mit javasol?

2020. jan. 16. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
2,25%-a kamata :)
2020. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
A 2.5%-os egyéves állampapír nem éri meg, a MÁP+ 1 évre is jobb hozamot fizet, és 0,25% bukóval barmikor visszaváltható, a hozamfizetések utáni napokban ingyen is.
2020. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. És mi ennek a pontos folyamata? Elmegyek egy kijelölt postára, leemelik a számlámról amennyit szeretnék (nem baj, hogy külföldi számla?), és ha nem nyúlok hozzá 5 év alatt (lehet kevesebb évre is kötni?), akkor a futamidő lejártakor automatikusan visszakapom a tőkém a kamattal együtt?
2020. jan. 16. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom hogy megy a postán, én webkincstárban veszem. Nyitottam egy számlát az egyik államkincstári ügyfélszolgálaton, és bankkártyával veszem az állampapírt az online felületen. A bankkártya lehet külföldi is, lehet Revolut, Transferwise kártya is, ami biztos, hogy valahol váltás fog történni, ha mondjuk font alapú számládhoz tartozó kártyáddal veszed, amin valamennyit bukni fogsz, hiszen nem a középárfolyamon fogod kapni a forintot. Nekem forint számlához tartozó Visa kártyával ez nem sok, amikor eurós állampapírt veszek (PEMÁP-ot).


A nemzetközi utalás szerintem biztosan drágább, mint a bankkártyás fizetés.

2020. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor Angliában jobban megérné állampapírt venni, mert nem buknék átváltáson.
2020. jan. 16. 15:02
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ja csak a britek adnak kb 0,5% kamatot, simán jobban megéri mint a MÁK+ 4,95%-os 5 éves kamata (nem....)
2020. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor hagyom a fenébe... :(
2020. jan. 16. 18:44
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Azert ne keseredj el, amit buksz az arfolyamon az 1-2%. Hamar visszajon az 5%-os kamattal (ami eves, mig ez egyszeri koltseg). Persze ha fontban van a megelhetesed, nem kockazatmentes forintban tartani a penzed (pl a forint gyengul akkor nem lesz meg az 5% kamat)
2020. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na úgy döntöttem, hogy 1 milliót utalok a Revolut számlámra, mert azon nagyon jól lehet váltani, és azzal veszek állampapírt. Már kértem időpontot a legközelebbi ügyfélszolgálatra. Így ugye öt év alatt csinálok majdnem 300 ezert.
2020. jan. 17. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Az árfolyam most elég jó, 350-360 körül mozgott sokáig a font, most pedig 390.

Én 390 ért adtam el az összes fontomat decemberben és vettem értékpapírt Magyarországon. Ha véletlen lemenne megint 350 a font akkor visszaváltom az egészet fontra és az árfolyamon máris nyertem.

2020. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!