Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Járt már valaki úgy, hogy a...

Járt már valaki úgy, hogy a Foxpostnál nem vették át a csomagját és visszaküldésre került?

Figyelt kérdés

Feladtam valakinek egy csomagot. Előre utalva kifizette a feladási árat, ez eddig oké. De napok óta ott áll az célautomatában a csomag és nem veszi át.

A Foxpost honlapján azt írják, hogy 3 napig vehető ott át, utána visszaviszik a raktárba, ahol egy hétig őrzik, és ha eközben nem kér újraküldést a címzett plusz pénzért, akkor visszaküldik a feladónak 500 forintért!


Ez hogy működik? Ilyenkor automatikusan levonják a bankkártyáról az 500 forintot, amivel a feladást is fizettem?? Vagy visszahozzák a feladó automatába és kapok egy sms-t, hogy átvehetem, és az ajtónyitásnál kell kifizetni a visszaküldés költségét? És mi van, ha a feladó sem veszi át a csomagot, akkor mit csinálnak vele, megsemmisítik?



2020. jan. 18. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor visszaküldik a feladó automatájába és elmész átvenni, akkor fizeted ki.
2020. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ha nem veszem át, akkor mi van?


Pont 500 forintért adtam el amúgy a dolgot, ha átveszem, akkor pont annyi pénzt vonnak le, amennyi az ára volt, tehát olyan, mintha el sem tudtam volna adni... Nem biztos, hogy másnak el tudom adni még egyszer, nekem meg nyilván nem kell a cucc, azért adtam el, szóval inkább megtartanám azt az 500 forintot magamnak.

2020. jan. 19. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem bem válaszoltak a kérdésemre, hogy mi történik az automatában hagyott csomagokkal, pedig leveleztem a foxposttal. Ha nem ciki dolog van benn, akkor hagyd, ne törődj vele.
2020. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem ciki, egy tankönyv van a csomagban. :)
2020. jan. 20. 05:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Postánál van az OLK. X ideig őrzik az ilyen csomagomat, majd ha letelt megsemmisítik. Gondolom itt is hasonló lehet az elhárás.
2020. jan. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Eljárás. 😂 bocsi
2020. jan. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!