Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nonprofit alapítvány az...

Nonprofit alapítvány az adományok célbajuttatására pályázat feldolgozási díjat szed be a pályázó rászorulóktól? Visszaélés lehetséges vele? Elég valószínű? Köteles lennne visszatéríteni a nyeretlen pályázóknak a díjat?

Figyelt kérdés
Ha egy magát nonprofitként feltüntető alapítvány amely adományokból tesz elérhetővé megpályázható tárgyi javakat, erre pedig pályázatfeldolgozási díjat szed be a rászoruló pályázóktól (6 ezer forint / fő), köteles azt visszatéríteni a nyeretlen pályázóknak? A pályázatfeldolgozási díjak (6 ezer ft / pályázó) hová kerülnek?

2020. jan. 21. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az a 6eFt alapvetően aggályos, mivel az alapítvány elég korlátozottan folytathat bevételszerző tevékenységet, és azt is csak az alapcélnak megfelelően.


A "rászorulók támogatása" kategóriába pedig szerintem nem nagyon fér bele a "rászoruló pályázóktól 6eFt elkérése".


Egy alapítványnál a "pénz elfogadott iránya" a "támogatóktól"(SZJA felajánlók, állam, alapítók) az alapítványi cél értelmében értelmezett "támogatottak"-hoz(pl egyes emberek, művészek, kórházak stb., de egy cél is lehet támogatott) vezet, nem pedig egyik rászorulótól/támogatottól a másikhoz.


Ebben a formában, ez inkább minősül "nyereményjátéknak", mint egy alapítványnak.

2020. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát nekem is inkább nyereményjátéknak tűnik, ettől eltekintve az alapítvány köszöni, él és virul szerény fővárosi második kerületi telephelyén.

De ha ezt így lehet, hát komolyan én is csinálok egy ilyet, járjon a rosseb dolgozni!

2020. jan. 21. 12:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Van tőlük kibocsátott elektronikus számla a hatezer forintról, (pdf ben) és bankszámlájukra szedték be a pénzt.. Mit lehet tenni így? Érdemes?
2020. jan. 21. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!