Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kap százalékban az...

Mennyit kap százalékban az ingatlanos az eladott ház után?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalat érdekelne, ki mennyire szerzôdött az utóbbi 1-2 évben. Egyébként Bp. külkerület, 80M+ kertes házról van szó.
2020. jan. 21. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
4-5%-okról tudok, emellett sokszor ragaszkodnak hozzá, hogy csak az "ő" ügyvédjükkel lehet szerződni, akinek a díjából szintén jutalékot kér...
2020. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azta... és az ügyvéd is százalékot kap, vagy annak fix összege van? Nagyságrendileg mennyi?
2020. jan. 21. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ügyvédek 1%-ot szoktak kérni általában, de ez sok mindentől függ (hitel van-e, tiszta-e a tulajdoni lap, stb.)
2020. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerződésfüggő, ezek szerint nem olvastad el, hogy mit írtál alá, csak gratulálni tudok!


Munkatársam mellékállásban ingatlanozott neki 0,5/1/2/2,5/3/5/6/8, de 10%-os szerződése is volt, sőt olyan is ahol az eladót és a vevőt is ő képviselte 1% eladás +3% vételi jutalék, de nem jött neki össze a 150mFt-os terület értékesítése.

2020. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
“Kedves” 4-es, kérlek mutasd meg, hol írtam, hogy aláírtam valamit, vagy hogy egyáltalán az én házamról van szó. Szóval én gratulálok a szövegértelmezésedhez.
2020. jan. 21. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi tavaly adtunk el egy lakást, 3% volt. Ügyvédet a vevő szokta fizetni, szóval azt nem tudom.


Annyi van meg, hogy sokszor úgy hirdetnek, hogy mondjuk 2,5%, de arra még rájön ÁFA. De nekünk pl. A 3% már bruttó volt.

2020. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszolokat
2020. jan. 21. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!