Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy napilap elkérhet ilyen...

Egy napilap elkérhet ilyen személyes adatokat?

Figyelt kérdés

A facebookon megkerestek egy napilaptól, hogy felhasználhatják- e az egyik fényképemet mert tetszik nekik. Mondtam persze, pláne, hogy egy összeget is kapok cserébe. Ezután jött az e-mail, amiben kérik a: lakcím, anyja neve, szül. dátum, adóazonosító, TAJ szám, bankszámlaszám, telefonszám megadását

Kérdésem, hogy joguk van-e egy szimpla utaláshoz tudniuk a lakcímem, anyám nevét, adójelem, Taj számom? Van bármi jogszabály ami ezt megerősíti vagy tiltaná? Vagy ez így bevett szokás? Kicsit túlzásnak érzem.

Előre is köszi!



2020. jan. 22. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nekik elég pontosan el kell számolniuk azzal, hogy kinek, hogy adnak ki pénzt a cégből, nem úgy működik hogy csak úgy sutyiba borítékba.
2020. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ehhez szerintem kevesebb is elég lenne, pl: a nevem, lakcímem, szig.számom, adószám. De lehet csak én aggódom túl?
2020. jan. 22. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Lakcím a számlázási cím miatt kell, születési adataid nyilván a leellenőrzésre, adóazonosító mindenképp szükséges a kifizetéshez, a TAJ számot nem értem, de lehet, hogy megbízási szerződést kötnének Veled, a többi gondolom érthető.


Amúgy én a helyedben ezt tőlük kérdezném meg, hogy miért van ennyi adatra szükség, mert itt csak találgatni tudunk.

2020. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
TAJ számot nem értem én se
2020. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom számfejtik az összeget és a járulékbevalláshoz kell a taj szám is.
2020. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, közben tőlük is megkérdeztem, ezt írták:

"Azért van szükség ezekre az adatokra, mert a felhasználási szerződés alapján Önnek a kifizetett összeg (jelen esetben 15 000 Ft) megjelenik a személyi jövedelmei között, a NAV felé ezt a bevételt jelenteni kell.

Cégünk ezért ún. adóelőleg nyilatkozat kitöltését is kéri majd a szerződés mellé. "


Mit gondoltok?

2020. jan. 22. 14:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem teljesen korrekt válasz.
2020. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is. Adóelőleg nyilatkozatot pedig nem vagy köteles kitölteni. Ha nem adsz le nekik, akkor automatikusan a 10% költséghányaddal kell számolni.
2020. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be hozzájuk és személyesen intézzétek az adatátadást a szerződéskötéskor. Nem kell a világba kiírni mindent. Egyébként ők igazolták már magukat?
2020. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!