Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 2015-ös záloghosszabbításr...

Egy 2015-ös záloghosszabbításról meg tudják mondani, hogy az adott ékszer náluk van-e még?

Figyelt kérdés

Anyukám 2 hete elhunyt. Találtam nála zálog hosszabbításról papírt. Vajon meg tudják mondani, hogy ki lett-e váltva?

A rendszerükben egymáshoz vannak rendelve ezek az adatok? Mert ugye minden hosszabbításnál új számozású papírt adnak.


Régen ezeket én intéztem, de utána a tudtok nélkül csinálta, és félek, hogy ezek a mamám ékszerei.


2020. jan. 23. 12:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Sajnos össze-vissza vannak a papírjai és kb soha semmit nem dobott ki.
2020. jan. 23. 12:45
 2/4 anonim ***** válasza:

A papíron szerepelnie kell lejárati dátumnak. Zálogtól függ, de a legtöbb helyen 90 nap. A lejárati idő után egy hónapig őrzik, aztán eladásra bocsátják.

Ilyen régi ékszer hótziher, hogy nincs meg, ha nem lett hosszabbítva, de egy próbát megér bemenni, nem vesztesz vele semmit.

2020. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, benéztem, hosszabbitást találtál, nem zálogpapírt. :)

Ha azóta is hosszabbítgatja anyukád, meg fogják találni, de nagyobb az esélye, hogy nincs meg.

2020. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vajon ha még meglenne, kiadnák a zálogjegy nélkül?
2020. jan. 23. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!