Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabályos lejárt csokit...

Szabályos lejárt csokit árulni az iskolai büfében?

Figyelt kérdés

Az iskolai büfében, csokit szerettem volna venni, a büfés elmondta hogy van "friss" és 2 hete lejárt. A lejárt 50 ft-al olcsóbb. + Nyugtát se ad, és Vásárlók könyvé-t sem látok.

Kinél lehet bejelentést tenni, mi lenne a szankció?



2020. jan. 24. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Kb 10 éve már, hogy egy benzinkúton megálltunk chipset venni.

2 zacskóval kitettünk a pultra, hogy fizetünk. A benzinkutas meglátta, hogy le van járva. Nem adta ide, és levette a többit is, és azt mondta, hogy ez zacskónként 50.000Ft bírság is lehet.


Tök szabálytalan, lejárat előtt kell akciózni, és eladni lejárati idő előtt.

2020. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Úgy is van, fel kell jelenteni, "szemétláda", lejárt csokit árul a gyerekeknek...

Nem érzed, hogy milyen nevetséges vagy? ELMONDTA, hogy nem friss, nem kötelező megvenned.

Képes lennél egy tábla vagy szelet csoki miatt valakit feljelenteni? Attól, hogy lejárt a szavatossága, még nincs semmi baja.


Nyilván "hülyére keresi magát" az iskolai büfében.

2020. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

1-es, igazad van (2-es vagyok), valóban szabálytalan lenne, de NEM ADTA EL a gyereknek, csak megkérdezte, hogy milyent kér?

Ha a gyerek beleegyezik, akkor azzal elfogadja, hogy neki az is megfelel - megjegyzem semmi baja nem lenne tőle. A csoki nem tud megromlani 2 hét alatt. Nem gyümölcsrizsről vagy joghurtról beszélünk.

2020. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
2-es, azért mlgis van különbség a kettő között, különben nem adná olcsóbban.
2020. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

2-es vagyok, nem csalódtam, jól lehúztatok: kis magyar valóság: egy tábla csoki miatt feljelenteni valakit... Gratulálok!!!


Tudjátok, én úgy szoktam intézni a dolgaimat, hogy ha valakivel valami bajom van, akkor azt SZEMTŐL SZEMBE MEGMONDOM neki, nem a háta mögött jelentgetem fel.

2020. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

"Vásárlók könyvé-t sem látok."


Elkérted? Nem? Ha meg nem, akkor ne gyanusítgass.

2020. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes hozzászólást. Ilyen alapon semmi szabálytalanságot se vegyünk figyelembe. Az hogy nem látok vásárlók könyvét, ezek szerint "gyanusítgatás", sőt már rágalmazás is.Arra hogy nyugtát se ad ezek szerint nem tudtál belekötni. Illetve tudtommal nem kell kérnem ahhoz hogy lássam a vásárlók könyvét ugyanis a fogyasztók számára jól látható helyre és könnyen hozzáférhető módon kell kitenni.
2020. jan. 24. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A vásárlók könyvének látható hekyen kell lennie.
2020. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Amig tudod mit veszel addig szerintem nincs jogi akadálya a dolognak.
2020. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem gyümölcsrizsről vagy joghurtról beszélünk."



Ez rossz példa, mert ezeknek sincs semmi baja 2 hét után.

De mondjuk túró az olyan, hogy sokszor már lejárat napján is necces, azt sose veszek a 'romlottas' akciós pultból.

2020. jan. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!