Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért panaszkodnak sokan...

Miért panaszkodnak sokan miközben egyáltalán nem szegények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Állandóan azt hallani, hogy ilyen szegénység van Magyarországon, olyan szegénység van Magyarországon. A statisztikák is ezt közlik le, meg rengeteg embertől is azt hallani mennyire élhetetlen az ország.


Bevallom, engem az a kérdező ihletett meg, hogy feltegyem ezt a kérdést, aki kiírta 2 napja itt a gyakorin, hogy havi nettó 600 000-et keres, mégis csak egy öreg Suzuki Swiftre futja neki.


Olyan szegénység van Magyarországon, hogy az én ismerőseim olyan autókkal járnak, amire csak úgy nem telne, ha akkora szegénység lenne. És nem, ezek nem céges autók nekik. És oké, még ha van aki hitelre is veszi, de azt a hitelt törleszteni is tudni kell. És tudják törleszteni, szóval.... De nem is mindegyikük hitelre vette, van aki összegyűjtötte (és félreértés ne essék, nem úgy gyűjtötték össze, hogy közben nem éltek egyáltalán). Persze aki összegyűjtötte, ő nem BMW-t, Audit vett, kisebb kategóriás, de alig pár éves autót viszont.


Sőt, akkora szegénység van ebben az országban, hogy nyaralni is olyan helyekre mennek ismerőseim... Az egyik Cipruson nyaralt tavaly. A másik 2x is volt nyaralni, először Olaszországban, utána Máltán. A 3. ismerősöm az USA-ban volt, Kaliforniában. És még sorolhatnám...


Ne értsetek félre, ez most nem olyan kérdés, hogy nekem nem telik rá és irigy lennék, ugyanis nekem nincs okom panaszkodni. Én is simán elmegyek nyaralni. Csak én közben nem panaszkodok mégse, hogy mennyire élhetetlen itt minden. És én csak ezt nem értem, akiknek sok milliós autóra, külföldi nyaralásokra telik, akkor közben miért van az, hogy állítólag élhetetlen ez az ország. És mielőtt valaki azzal jönne, hogy kormányközeli emberek biztos, nem, nem azok. Egyszerű állampolgárok. Van amelyikük diplomával rendelkezik, van amelyiknek csak szakmája van.


És szeretném leszögezni, ezt az egészet politikai oldaltól függetlenül írom. Egyáltalán nem vagyok Fideszes, sem MSZP-s. És lehetőség szerint a válaszok se legyenek uszítások bármelyik politikai párt ellen se.


Szimplán arra vagyok kíváncsi miért van ez az örök elégedetlenség.


2020. jan. 27. 11:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ki mazsolázgattál az ismerőseidből olyanokat akik jól élnek, és ezek alapján kijelented, hogy Magyarországon mindenki jól él? Hát oké...
2020. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Annyi igazság van benne hogy minél gazdagabb valaki annál inkább hajlamos panaszkodni, lásd apám havonta 1,5 millió forint a nettó bevétele de sír a szája hogy kevés, meg szemét kormány
2020. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
1-es, képzeld, nem mazsolázgattam ki senkit. Még aki gyári munkás is Görögországban volt nyaralni tavaly is. Akkor annyira rossz nem lehet az a munka sem... Hmmm...
2020. jan. 27. 11:52
 4/21 A kérdező kommentje:
Egyébként nem azt mondtam, hogy mindenki jól él, csak hogy szerintem el van túlozva, hogy mennyire élhetetlen az ország és hatalmas szegénység van. És pont arról írtam amit a 2-es hozzászóló is megfogalmazott.
2020. jan. 27. 11:54
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Kuporgatnak Görögországra egy évig, vagy több, de egy forint megtakarításuk nincs. Nulla jövőkép, az emberek csak a mának élnek, meg hogy mutassák maguk kifelé, de amúgy anyagilag teljesen elveszettek. Ugyan ez fiataloknál, semmi jövőkép. Épp annyit keresnek amit fel is élnek. Ez a nagy "jólét"...
2020. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrektül megfogalmazott véleményedet 5-ös!


Igazad van, lehet benne valami. Tényleg nagyon sokan a mának élnek, amibe beleszólni nem is lehet és nem is kell, mert mindenki maga dönti el. Csak közben fura, hogy keresettől függetlenül nagyon sokan panaszkodnak, hogy nem lehet itt megélni. Még az is aki nettó 5-600 000-et keres. Persze tisztelet a kivételeknek. És a 2. hozzászóló ezt mondjuk nagyon jól leírta mi a helyzet.


Személy szerint nekem az anyagi biztonság volt és lesz is az elsődleges. Van LTP-m, fizetek szabadfelhasználásút, fizetek nyugdíjbiztosítást. És csak abból élek ami ezen felül marad. Igaz, családom még egyelőre nincs.

2020. jan. 27. 12:23
 7/21 anonim ***** válasza:

Én is dolgozok, próbálok pénzt félre tenni a jövőre, tudatosan intézni a pénzügyeim, még sem érzem úgy hogy haladnék valamerre...


Persze, vehetnék valami lehordott villantós autót, vagy elmehetnék belőle valami mediterrán nyaralásra villogni, de közbe anyagilag sehol nem lennék az életben...

2020. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy imádunk panaszkodni. De azért az is igaz, hogy te kimazsoláztad a jobb helyzetűeket az ismerőseid közül.
2020. jan. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Abban igazad van, hogy imádunk panaszkodni. De azért az is igaz, hogy te kimazsoláztad a jobb helyzetűeket az ismerőseid közül."


Miért? Direkt írtam olyat is akinek nincs diplomája.

2020. jan. 27. 13:34
 10/21 anonim ***** válasza:

Az általános probléma az, hogy a legtöbb ember nem tud annyit keresni, amennyiből kényelmesen megél és még félre is tud tenni.

Ha nincs saját kifizetett lakásod, akkor egy ember megélhetési költsége legalább 180 ezer. Kettőé olyan 250, egy öt tagú családé pedig minimum 500 ezer.

A nettó 600 az csak egyedül számít soknak! Családdal már nem, mert félre tenni nemigen tudsz belőle.

2020. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!