Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önkéntes Nyugdíjpénztár (OTP)...

Önkéntes Nyugdíjpénztár (OTP) - mi történik, ha felmondom?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt nyitottam egy önkéntes nyugdijpénztári számlát, mert a cég a cafeteria program keretében befizetett rá minden hónapban (ebben a tagdij is benne volt). Mivel a tavalyi évtől kezdve a cafeterián belül nem lehet nyugdijpénztári befizetést kérni, most az OTP kiszámlázott 60 ezer Ft-ot (5 ezer ft/hó) elmaradt tagdijként. Hogyan tudok veszteség nélkül megszabadulni ettől a számlától? Mi történik a rajta lévő pár százezer Ft-tal, ha lemondom, mert nem akarok havi 5 ezer Ft tagdijat fizetni?

#OTP #önkéntes nyugdijpénztár
2020. jan. 29. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lemondanod, de a rajta lévő pénz szépen elforgácsolódik majd a működési költségre, persze mellette valószínűleg van hozam is. Miért akarod feltétlenül megszüntetni? Ezek szerint az 5000 a havi minimum befizetés. Jól jön majd az a pénz...az egyik legjobb megtakarítási forma.
2020. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hany eve nyitottad?

10 ev utan megszuntetheto, csak kemenyen megadoztatjak, kiveve a hozamot, az 10 ev utan adomentesen kiveheto.

Amugy tenyleg jo befektetes, tavaly 20% kozeli hozamot hozott a portfoliom.

2020. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nade a havi 5 ezer Ft az csak fenntartási költség, az nem növeli a hozamot, vagy igen?
2020. jan. 29. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fenntartási költség csak. A havonta befizetett összeg 4-6 %-a szokott csak lenni ez a költség, bár az OTP kondíciós listájával nem vagyok képben. Az 5 ezer is növeli a befizetésed és ennek is lesz hozama. Ha nem nagy érvágás, szerintem ezt fizetgesd legalább.

10 év után megszüntetheted, de mindenféle adót kell fizetned a teljes felvett összeg után. Ha nem veszed ki a teljes összeget, akkor 10 év után felveheted először a hozamot adók és járulékoktól mentesen. Ezután 3 évente veheted ki a hozamot.

Én általában a kisebb kockázatú portfóliót választom, de így is megvan évente 8-10 %-os hozam. Szóval ez egy jó befektetés...

2020. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!