Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nincs meg a 360 napos...

Ha nincs meg a 360 napos jogosultsági időm, kaphatok-e álláskeresési járadékot és FHT-t?

Figyelt kérdés

Másfél éves munkaviszony után munkanélküli lesz az ember, nincs meg a 360 ledolgozott munkanap, akkor mire számíthat?


Álláskeresési járadékhoz 360 nap a jogosultsági idő, a foglalkoztatást helyettesítő támogatást nem tudom, adják-e.


TB-m miből lesz fizetve?



2020. jan. 29. 21:14
1 2
 1/13 qkker1 ***** válasza:
64%

"Másfél éves munkaviszony után munkanélküli lesz az ember, nincs meg a 360 ledolgozott munkanap, akkor mire számíthat?"


Ez hogy jön ki?

2020. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Ne úgy értsd, hogy 360 dolgozós nap, hanem min. 360 napos munkaviszony!
2020. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Ide beírtam egy másfél éves periódust, azt írta ki, hogy 55 nap álláskeresésire vagy jogosult.

2020. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2


egy szakportálon ezt így fogalmazták meg: 360 ledolgozott nap.



a ledolgozott napok számítanak, szerinted miért van olyan sok ember, aki nem kaphatja 90 napig ezt a támogatást, ami egyébként a max. 3 hónap? mert nincs meg a 360 napjuk.


az FHT-t továbbra sem vágom, azt ki, mikor kaphatja?

2020. jan. 29. 22:25
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem 360 ledolgozott nap, hanem 360 nap biztosítotti jogviszony. Ha valóban másfél éves munkaviszonyod volt és nem egyszerűsített foglalkoztatásban dolgoztál, akkor meg kellene lennie annak a 360 napnak, még ha voltál betegállományban is, akkor is.
2020. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Abba a hétvége is beleszámít, a jogviszony számít nem a le dolgozott nap.

Viszont a 1,5 évre csak 50-55 napig jár. Vannak erre kalkulátorok nézd meg.

2020. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ok, köszi, nem étek ezekhez a dolgokhoz.

tudnátok abban segíteni, hogy a foglalkoztatást helyettesítő támográst ki kaphatja?


amnnyit felfogtam, h. ha lejár az álláskeresési járadékra való jogosultság, ami nekem kevesebb, mint 3 hónap, akkor lehet igényelni az FHT-t?


kérdésem:


1. ezt ki kaphatja, mi kell hozzá? csak annyi, h. járjon le az álláskeresési járadék és még munka nélkül legyek?


2. azt olvastam, h. 22 ezer valamennyi ft-ot lehet havonta kapni mint FHT.

ezt hány hónapig adják?


3. hol kell ezt az FHT-t intézni: munkaügyiben vagy polgármesteri hivatalban?


4. továbbra is kérdés a TB-m.

azt miből fizesse, aki munkanélküli?


köszi

2020. jan. 30. 09:04
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező, ne haragudj, de mi lenne, ha nem arra rendezkednél be, hogy ilyen-olyan segélyeken élj (FHT), hanem inkább munkát keresnél? Már most tudod, hogy az 55 nap alatt nem fogsz találni munkát? :-(
2020. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerűbb lenne besétálni a legközelebbi munkaügyi központba, regisztrálni és ott megkérdezni ezeket.


FHT-t egy évig adják meg, ha jól emlékszem. Ha nem működsz együtt a munkaügyi központtal - pl. nem jelensz meg vagy nem fogadod el a felkínált állást (bár itt vannak kiskapuk), akkor visszaveszik. Már nem tudom, hol kell intézni, a munkaügyön megmondják.


TB-t lehet fizetni alkalmi munkából (egyszerűsített foglalkoztatás) vagy önkormányzatnál igényelni, hogy vállalják át a fizetését méltányossági alapon (ez egy évre jár és hosszabbítható).

2020. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 8 mi lenne, ha nem oktatnál ki?


érdeklődik az ember, képben akar lenni, nem segélyekre berendezkedni.


feledleges stigmatizálnod a munkanélkülieket, és vadidegen emberek életébe beleszólnod.


egyszerűen kérdeztem, ha tudsz rá normálisan válaszolni, köszi, ha nem, akkor inkább máson vezesd le a feszkót.


kösz.

2020. jan. 30. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!