Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy jól menő vállalkozás...

Egy jól menő vállalkozás tulajdonának az 50%-át mennyiért lehet/érdemes eladni?

Figyelt kérdés

Amint látjátok, egyáltalán nem értek az üzlethez, ezért is tettem fel a kérdést, nem kell nekemesni, köszi.


Apám cégéről van szó, én fogom örökölni, de se az üzlethez nem értek, se ahhoz, amivel foglalkoznak. Közösen csinálja egy barátjával, szóval csak a fele lesz az enyém, de gondolkozom rajta, hogy eladom a részemet (gondolom, lehet ilyet), de nem tudom, mi a reális ár ilyenkor. 27 éve létezik a cég, és apám jól keres vele. Persze nem annyira, mint bármelyik multi, nem keres havonta milliókat, sőt, szerintem 1 milliót se, de többszázezret igen.



2020. febr. 2. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a többszázezer forint akkor is kevés info ha itt valaki szakértője lenne a témának. Jelentem a kérdésed hátha átteszik üzlet, pénzügyek kategóriába ha akarod, mert ott szerintem több eséllyel kapsz választ.


De szerintem a legegyszerűbb az lenne ha ezt apáddal és az üzlettársával beszélnéd meg. Ha nem érdekel a dolog úgyse lennél sikeres benne, de lehet hogy abból az összegből kezdhetnél valamit más területen és ebben nincs semmi rossz

2020. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy jól menő vállalkozás 50%-át nem érdemes eladni. Tanulj, okosodj édesapád mellett, vonódj be a bizniszbe, hátha kiderül, hogy érdekel a tevékenységi körük stb. Amint több részletet ismersz majd, dönts a dologról, semmiképp se információ hiányában. Vázolj alternatívákat, pl. h te csendestársnak visszavonulsz, és édesapád tulajdonostársa fogja vezetni a céget (ez csak egy példa volt, lehetséges más megoldás is).
2020. febr. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nem keresi meg az 1 millát se, akkor nem beszéljünk már jól menő vállalkozásról. Ez egy alkalmazotti munkahely
2020. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleve akkor lehet céget eladni, hogyha minden munkafolyamat leírható, átadható, nem személyfüggő. Egy munkahelyet (főleg nem egy fél munkahelyet) nem nagyon lehet eladni.
2020. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bak Norbert ***** válasza:

Attól függ mennyi cégérték, amit ekeg körülményes lehet meghatározni ennyi infóból, de eleve ki közösködne vakon 50%-ba mással? Iranyitàsi jogok stb kérdések mellett?!


Az meg hogy papiron mennyit keres vele semmit nem jelent a cég valós értéke szempontjából, ha pl évente vesz magának újabb telephelyet vagy nagyobb értékű tárgyi eszközöket, ahelyett hogy kifele szedné és gyengítené a saját tőkét a kivétekkel és az értelmetlen járulékaival. Céget messze nem ez alapján kell értékelni.

😁

2020. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!