Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán csak én találkozom...

Vaterán csak én találkozom értetlen emberekkel?

Figyelt kérdés

Nincs sok eladásom 50-nél kevesebb. De olyan mint ha a hülye emberek kiszabadultak volna az internetre. Jófogáson is van egy kettő, de nem ennyi.

Ilyen emberekkel találkoztam :

-Licitálgat de ő sem tudja mit akar aztán végül ki sem fizeti.

-Olcsójános (minden termékedre a felét akarja kifizetni, még az olcsóbbnál is olcsóbban akarja a dolgokat. 100.000 ft-os telefont ő 15.000-ért gondolta., ha meg elküldöd akkor te vagy a gonosz)

-zaklatók(Eladás után hivogatni kezd, főleg esti időszakban persze, hogy mi van már feladtam? Ha nem jön meg holnapra feljelentést tesz, mert én átvertem)

-Szőrszálhasogató (Amelyik elvárja egy használt termékről, hogy úgy nézzen ki, mint ha a boltból hozta volna ki, nem baj, hogy a képeken rajta voltak a hibák...)


Szóval értem én, hogy már mindenhol van internet, a falusi józsi is már bele mer kezdeni a netes rendelgetésbe, há hisz mindenhonnan ez folyik. A netes forgalom már lassan meghaladja a rendes boltit. De még kell azért ide pár év, hogy kialakuljon ez a dolog)


Ja ráadásul még fizethetsz is a vaterának azért hogy a hülyékkel foglalkozzál. Tisztelet a kivételnek.


Nem is értem azok akik 1000+ eladással rendelkeznek hogy bírják ezt idegileg????


Ha van esetleg vicces sztorid, vagy idegesítő ami vaterás vagy online eladással kapcsolatos, írd ide meg.

Ez most hely a rinyának :D


Üdv



2020. febr. 9. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Vevő rálicitál egy aukcióra, ugyebár az a Vaterán vételi kötelezettség... Írom az emailt, itt és itt veheti át, semmi válasz. Megint írok, semmi válasz. Próbálom hívni, semmi, nem veszik fel a telefont. Kb. 1 hónap után adtam egy negatívot. Eltelik fél év (!!), egyszer csak jelentkezik a vevő, hogy akkor Ő most megvenné, amit lelicitált :D

Megírtam neki, hogy az biza már rég nincs meg!! :D

"Időben" kapcsolt :D :D Fél év....

2020. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az igen :D legalább ilyenkor nem számítják fel a saját részesedésüket.
2020. febr. 9. 18:37
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mobiltelefon eladás, az eladó közölte, hogy ad érte x ezret, plusz a csaját szopathatom az árkád wc-be 500 ft kedvezményért ... :D Nyilván nem mentem bele.
2020. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 5000 Ft- akart lenni
2020. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan, hogy nagyon-nagyon besokalltam a kérdésben említett jelenségek miatt a Vaterázástól és elhatároztam, hogy abbahagyom, nem csinálom többet, elegem volt!! Nem egyszer fordult elő ilyen... De tudod, MINDIG az történt, hogy közvetlenül ez után jött egy tündéri vevő, aki nagyon örült a megvásárolt terméknek, lelkendezett, pl. hogy a gyerekének hogy tetszik vagy hogy milyen régóta keresett már ilyent, stb.

És amikor az ember elveszti már a "hitét", a lelkesedését, akkor mindig jön valaki, aki kárpótolja, ellensúlyozza - nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom. Egy 1000 +-os eladó :-)


De az tény, hogy idegrendszer kell hozzá :-)

2020. febr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a pont! :)
2020. febr. 10. 08:50
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne is mondd, közeledem az 1000 adásvételhez, és pont úgy jártam legutóbb, mint az 5-ös válaszoló.


A vevőről már az első levelénél éreztem, hogy meg fog gyűlni vele a bajom... Már panaszkodott, hogy neki milyen messze van a foxpost automata, és esetleg nem küldeném mégis postapontra? A hirdetésben világosan leírtam, hogy kizárólag Foxposttal küldöm, ami házhoz is szállít természetesen. (gyűlölöm a postát, számtalanszor meggyűlt velük a bajom, ráadásul a munkaidőm miatt nehezen jutok el egy postára, plusz nagyon drága is)

Mire válaszoltam, hogy meg tudom oldani, ha nagyon szeretné, de akkor csak szombaton tudom feladni.

Erre visszaírt, hogy már mindegy, mert elutalta, és nem fog külön fizetné azért, hogy a postaköltség különbözetet elutalja. Az automata címének meg valami fos rövidítést írt, amit többször megkérdeztem, hogy nem értem...


Azt hittem megszabadultam tőle, erre írt, mellékelve fotót, hogy nem jó terméket küldtem. (a termékleírást nem olvasta el figyelmesen)

Ne tudd meg, hányszor töröltem ki, mire írtam neki... (féltettem a 100 %-omat..)

Felajánlottam, hogy visszautalom a pénzt, miután visszaküldte a terméket.

Ismét vergődés, hogy képzelem, hogy ő két postát fog fizetni, nyilvánvalóan az én hibámból.

Fulladtam a dühtől, több levelet kitöröltem küldés előtt :D

Felajánlottam, hogy tartsa meg, visszautalom az árát.

"Na, ez már mindjárt más, de egy bocsánatkérés is jólesne." Jött a válasz.


Háááát itt már nagyon elszakadt a cérna, de végül csak a visszautalás bizonylatát küldtem vissza.

És azonnal tiltólistára tettem, soha többet ne vásárolhasson tőlem.


Mindezt 3000 ft értékű gyerekruhák miatt.


Aztán jött egy nő, akitől én vásároltam, hát elájultam a kedvességétől, rugalmasságától....

2020. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az nem semmi :D Nem is értem, hogy az ilyen emberek a boltban is így viselkednek? vagy csak az interneten, mert azt hiszik viszonylag névtelenül elbújhatnak a gép mögé? Vagy itt vezetik le a frusztráltságukat? Való életben őket basztatja mindenki és most itt egy kis revansot vehet az eladón.
2020. febr. 10. 11:11
 9/18 anonim ***** válasza:

7-es, ugyehogyugye? :D


Örülök, hogy Neked is jött egy kedves vevő utána :-) (5-ös vagyok)

2020. febr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Én a másik oldal vagyok, és biztos le fogtok pontozni, de az eladók sem különbek egy cseppet sem.


Szóval vevő vagyok. Vagyis lennék. Jófogás.

Rendszeresen írok, és nem méltat válaszra. Az egyik be sem lép mondjuk egy hétig, oké, nem ez az elsődleges dolga, de e-mail értesítést is kap.

A másik belép, elolvassa, de nem reagál.

Ezeknek meg szoktam írni, hogy "van értelme így hirdetni", és tiltom.

Jellemző, hogy a szövegben írja, hogy csak személyesen adja át, mégis bekapcsolja a termékhez a "háztól házig" szolgáltatást, mert annyira bamba, hogy nem tudja, mit csinál.

Pedig amúgy nincs automatikusan bejelölve, tehát ő maga jelöli be.

Másik, nem kapcsolja be, de miután írok neki, neki is megfelel úgy, és törölheti a hirdetést, hogy feladja újra...

Nagyobb dolgoknál, ahol nincs mihez viszonyítani, b***** méretet írni. De sokszor képet sem tesznek fel.

Pl. egy könyvnél pont mindegy a mérete, de egy bútornál nagyon nem.

Feltesz egy képet egy asztalról, ahol semmi más nincs, és még véletlenül sem tudom belőni, hogy az most egy 30 centis asztal, vagy 1,5 méteres.

Szintén bútor, megkérdezem, belefér-e a házhozszállítás méreteibe. Normális, válaszol: szerinte nem, de megpróbál intézni valamit, jelentkezik. Gondolom ő vagy ismerőse néha jár erre, el tudná szállítani. Soha többé nem jelentkezett. A hirdetés még él, nem adta el. OK, nem tudja elhozni, semmi baj, de ha ígéri, hogy ír, akkor mibe kerülne?

Kerti bútor: érdeklődöm a méretekről, megírja, megköszönöm. Majd pár nap múlva ír, hogy ő nem tartja tovább. WTF? Egy szóval sem kértem, hogy tartsa, csak megkérdeztem, mekkora. Ha megfelelt volna, nyilván lecsapok rá.


Szóval ne tegyünk úgy, mintha az "eladó", mint faj felsőbbrendű lenne, és magasabb agyi kapacitásokat mutatna, mert nem így van.

Pontosan ugyanolyan emberek az eladók is, mint a vevők.

És igen, személyesen a boltban is ugyanez van.

Rettenetesen sok az iskolázatlan, alacsony IQ-jú ember. Nap mint nap ledöbbenek, hogy mennyi hülye van.

Amúgy egy csomó példa biztos nem is jutott most eszembe, pedig vannak meredekek...

2020. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!