Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Országos bérunió?

Tájékozatlan vagyok-e téren, csak elméleti a kérdés. Tapasztalom, hogy itt a keleti országrészben elég szörnyűek az átlagfizetések Dunántúlihoz képest.

A kérdéseim a következők:

1. Miért alakultak ki ekkora különbségek régiókként?

2. Miért fenntartható ez a gazdasági modell?

3. Miért nem tett eddig ellene senki semmit hivatalosan?

4. Miért érdeke az országnak, hogy nincs egységes átlagfizetés?

Válaszokat előre is köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Bérunió, egységes fizetés

febr. 15. 15:27  Privát üzenet  

A válaszok

1. Nyugat-Magyarország közelebb van Ausztriához és a nyugati országokhoz, így velük kell versenyezni egy ottani cégnek.

2. Mert Nyugat-Európa gazdagabb nálunk.

3. Próbálnak tenni, a Jobbik programjának például része, de én nem tartom megvalósíthatónak.

4. Nem azért van így, mert bárkinek érdeke lenne, hanem mert így működik a kapitalizmus. A többi országban sincs egységes fizetés, lásd pl. a volt NDK és a volt NSZK területét a mai napig.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont febr. 15. 15:58 Privát üzenet
Akkor hasonlitsuk az elmaradott kelethez hazankat , itt van víz sok folyo termőtalaj , nincs jarvány . Lakosságát nem 100 millió nyomorgó babonás kepzetlen vallási fanatikus alkotja . Nyugattal azért sem lehet hasonlítani mert az mindig gyarmattartó kifosztó megszálló más tulajdonait területi kincseit elrabló volt lesz , ez az ára a nagy jólétüknek .

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont febr. 15. 16:02 Privát üzenet
Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:

"1. Miért alakultak ki ekkora különbségek régiókként?"

Mert keleten a feleakkora bér is öröm. Azaz ott annyiért is elmennek az emberek dolgozni, akár teljesen ugyanarra a munkára is. Akkor meg miért is kéne többet fizetni? Ha két boltban 100 és 200Ft a kenyér, akkor melyikben fogod megvenni? Fogsz arcoskodni, hogy a 100Ft-os helyen is legyen 200Ft az egységesség jegyében?

"2. Miért fenntartható ez a gazdasági modell?"

Mert a helyi kereslet találkozik a helyi kínálattal. Azaz ha keleten minimálbérért keresnek munkaerőt, akkor simán találnak is annyiért. Nyugati részen ez nem annyira működik.

"3. Miért nem tett eddig ellene senki semmit hivatalosan?"

Tettek. Nagyon sokan. Például elköltöztek egy jobb élet reményében. Sőt, a kormány is nagyobb adókedvezményeket és támogatásokat kínál a kevésbé fejlett régiókra. Ugyanakkor ha őszinték akarunk lenni, akkor az értelmesebb emberekből is kisebb a kínálat keleten. Márpedig egy munkáltatónak az alacsony bér mellett fontos a munkaerő minősége is.

"4. Miért érdeke az országnak, hogy nincs egységes átlagfizetés?"

Mert ha nyugaton kényszeríted a csökkentést, akkor az emberek nem maradnak országon belül. Ha keleten az emelést, akkor meg a munkaadók nem maradnak országon belül. Ha megnézed MINDEN országban vannak magasabb és alacsonyabb átlagbérrel rendelkező területek. Ahhoz, hogy keleten is jelentősen növekedjen az átlagbér, sok olyan munkahelyet kellene létrehozni ott, ami magas hozzáadott értéket termel. Azt meg mordoriakkal kissé nehéz kivitelezni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont febr. 15. 16:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

@előző: a sértéseket hanyagolhatnád, köszi

# 4/8Időpont febr. 15. 17:16 Privát üzenet
4-es: Nem a kommentelő vagyok, de hol találtál sértést a kommentjében?

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont febr. 15. 17:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

"Mordoriak"

# 6/8Időpont febr. 15. 17:59 Privát üzenet
Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:

Én kérek elnézést, hogy nem szabad tényeket közölni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont febr. 15. 23:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Lehet, hogy neked tény; nekem viszont úgy tűnik, hogy szimplán magadat minősíted.

# 8/8Időpont febr. 16. 11:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Magyar Országos Panelnél valakinek sikerült összegyűjteni a pontszámot ahhoz hogy utalják a pénzt?
Magyar Országos Panelről mi a véleményetek? Mennyit tudtok erről?
A Magyar Országos Közjegyzői Kamarától érkezett ajánlott küldeményem, amit nem tudok átvenni. Mi lehet benne?
Olyan, mint a TB kiskönyv, de az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság állította ki - mi az?
Ha adott egy országos, nagy cég mint mondjuk a posta és ügyintézés után értékeltetnek smsben az mennyire névtelen? Én elégedetlen voltam, negativ értékelést adtam és felhívott az...
Tudtok az orszagos nyugdijfolyositonak olyan telefonszamot, amit fel is vesznek?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!