Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy magànnyugdìj szàmlàm,...

Viki1080 kérdése:

Van egy magànnyugdìj szàmlàm, amit megszūntetnèk, mèg nem èrtem el a nyugdìj korhatàrt ìgy adòt meg tbt kellene fizetni, de külföldön èlek, ìgy a kèrdès h a pènztàri tagsàg megszűntetèsènèl levolt adòt ès tbt èn visszaigènyelhetem?

Figyelt kérdés
Mikor elhagytam az orszàgot lemondtam a tbm,elmaradàsom nincs.Se adòt se tbt nem fizetek otthon 4 ève ìgy jò lenne tudni èrdemes e megszűntetnem a tagsàgot,vagy buknàm a tbt meg az adòt ès inkàbb csak a kamatot vegyem fel.Előre is köszönöm a vàlaszokat!

#adó #TB #magànnyugdìj
2020. febr. 18. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy hol élsz, attól még kell adód fizetned. Ha nincs kettős adóztatást elkerülő megegyezés Magyarország és az ország között ahol élsz, akkor elvileg még ott is kellene fizetned a bevételed után. Ha van, akkor csak azon a helyen, ahol adót fizetsz, azaz valószínűleg ahol élsz már 4 éve. De 1) nem hiszem, hogy megéri a macera 2) költség, hogy kell találnod egy könyvelőt helyben, aki ezt elintézi neked (ha az állam nem csinálja meg) 3) valószínűleg több adót kellene fizetned ahol élsz, esetleg minimálisan kevesebbet és akkor újra az 1)-es pont következik.
2020. febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Skòciàban lakom.
2020. febr. 19. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!