Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosítvány ára normálisan...

Jogosítvány ára normálisan ennyi? Lehúznak, vagy sem?

Figyelt kérdés

Ma bementem beíratkozni egy autósiskolába, 40ezer forintot kértek el első körben, ezért cserébe online, e-learninggel csinálom a kreszt, nem kell bejárnom sehová. Közölték, hogy kresz vizsgán, amikor megyek, fizetnem kell 40 ezret megint, majd az első vezetés órán 60-at, aztán majd azután valamikor megint 110-et.

Általában a vezetés órákat külön-külön szokták fizetni, nem egyben? Hogy megy ez?



2020. febr. 19. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szokott így lenni. Nincs értelme külön fizetni, mert megvan a kötelező óraszám (talán 30), amit így is, úgy is ki kell fizetned, nekik meg egyszerűbb a kevesebb számlával szarakodni.
2020. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szumma 250e.. az nem is sok. kb reális.
2020. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

A kresz vizsga az nem náluk van, hanem a felügyeleten, oda nem kell pénzt vinni. Ez a második 40.000 nem tiszta nekem.

Ez mi? Mit mondtak?

Mi van a képzési szerződésben?

2020. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy milyen jogosítvány. Sima B-s?


Én is most csinálom, novemberben kezdtem Pécsen. Nekem beiratkozáskor volt egyszer 25 ezer forint. Ebből 20400 Ft az online KRESZ oktatás és 4600 Ft pedig a KRESZ vizsga.

Vezetési órák nálam 4500 Ft / 45 perc(1 tanóra).


Szóval ha minden igaz, akkor én azért 200 ezer alatt megúszom.

2020. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Annyi, hogy 30 óra nem elég, hogy levezesd a kötelező km-eket. Szóval alsóhangon 10 plusz órával számolj.


Kérdező, sajnos reális. Bár mifelénk 10essével szokták fizettetni az órákat. Amúgy a 4500 az elég durva, mikor én csináltam 2014ben, akkor 1800 volt.

2020. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most végeztem hó elején a jogsival, nekem is kb 230-250e lett a vége úgy, hogy mindenből elsőre átmentem és kevés plusz órát vettem csak. Nálunk 10 óránként kellett a vezetésnél fizetni az összeget, beiratkozásnál ki kellett fizetni az online tanfolyamot majd utána a vizsgadíjakat(ebben benne volt a kresz és a forgalmi vizsga is). Az első vezetési órára pedig a 43e kellett vinni. + számold még hozzá a vöröskereszt tanfolyamot(ez nem kötelező de ajánlott) illetve a vizsgadíjat(8200ft), arról nem is beszélve, hogy ha buksz, vagy nem megy jól esetleg a vezetés, új vizsgadíjak és pluszórák még rájönnek. Sajnos nem olcsó a jogosítvány. :(
2020. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én tegnap kezdtem a vezetést.Itt a kresz(etitan) 39600ft ez program díj+egy vizsga díj.ez meg lett elsőre 75/74,elsősegély 18ezer ft volt,orvosi 7ezer,a forgalmi órák meg úgy lesznek hogy 10óránkent az oktatónak aztán majd én is érzem meg ő is hogy mikor mehet a vizsga elég-e a 30óra (5500/óra) plusz a vizsgadíj azthiszem 11ezer.
2020. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálunk volt 10ezer forint az elsősegély tanfolyam, ennek vizsgája 8200 Ft. A KRESZ tanfolyam volt 35000 Ft, KRESZ vizsga 4200 Ft. A vezetés 4800 Ft alkalmanként. A vezetésnél akadtam el jelenleg (anyagi hiány miatt :( ). Szóval, ha nyűgnek veszed jelenleg az egészet, gondolj arra, hogy a munka majd megtéríti az egészet vagy emiatt lesz állásod (jogsi hiány miatt nem lett munkám, ahova jelentkeztem régebben egy mérnöki állásra).
2020. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!