Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkahely megszabhatja...

A munkahely megszabhatja mikor és mennyit mehetek szabadságra?

Figyelt kérdés

Kereskedelemben dolgozom, szeretnék elmenni egy 8 napos útra, a szabadság tervezőben ezt fel is tűntettem, de ahogy szorja a főnököm a szabadságom, nem biztos hogy júliusra marad. Mennyire normális dolog ez?

Szóltam már párszor neki emiatt.

De a munkahelyem mennyire szólhat ebbe bele? Van joga hozzá?



2020. febr. 21. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Olvasd el a MT-ben, hogy a szabadság mely hányadával rendelkezhet a dolgozó.


Amúgy persze, legjobb a közös megegyezés.


[link]

2020. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

+ itt egy kicsit közérthetőbben:


[link]

2020. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy tudom a 2/3ával a munkáltató rendelkezik. Mondd meg neked az az x nap szabadság fontos, ez lenne a te részed, viszont akkor évközben úgy pakol ahogy akar. És akkor majd lehet sírni, hogy az xy ballag, anyukának születésnapja van... stb stb.
2020. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Garott ***** válasza:
100%
Eléggé nagy beleszólása van főleg kereskedelemben. Hisz akkor a legtöbb bolt bezárhatna a nyári időszakokra amikor egyszerre akarja a dolgozók 90%-a kivenni a szabadságát. Az, hogy úgy ad szabadságot, hogy nem kéred az is előfordul. Egyeztessetek, hogy mi az elvárt, mert az ilyen szigorúbb helyek szabadságtervet szoktak előre kérni, amiben elképzelhető, hogy ragaszkodnak bizonyos dolgokhoz (pl karácsony előtt nem lehet, negyedévenként a megfelelő arányt ki kell venni, vagy hasonlók). De ezt a főnököddel egyeztesd.
2020. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
7 nappal rendelkezik a dolgozó. Persze kérdés, hogy elmész-e munkaügyi bíróságra, ha mégsem engednek el.
2020. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Igaz, csak átfutottam a MT ide vonatkozó részét, de nem találtam olyant, ami megszabja azt, mennyivel rendelkezik a munkaadó, mennyivel a dolgozó. Olyant igen, hogy meg kell hallgatni a munkavállalót is, de arra nézve nem leltem semmit, hogy ezt köteles lenne figyelembe venni a munkaadó. 14 napot egyben kell kiadni, kivéve, ha közös megegyezéssel ettől eltérnek.
2020. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

"de ahogy szorja a főnököm a szabadságom..."


Február van... Nem tudom, mikorra vonatkozik az "ahogy szórja a szabadságom", de olyan nagyon sok napot eddig még nem adhatott ki.


Munka törvénykönyve szerint min. 20 nap szabadságod van, abból 7 nappal a dolgozó rendelkezik: közöld a főnököddel, hogy ekkor és ekkor befizetett utad van, arra mindenképpen szeretnél elmenni, a fennmaradó napokkal meg Ő rendelkezik.


És igen, a 7 napon felül joga van beleszólni, a többivel Ő rendelkezik. Sőt! Munka törvénykö9nyve szerint, ha a cég érdekei megkívánják, még a szabadságról is berendelhet - más kérdés, hogy nem szokták...


Valóban legjobb megoldás lenne a kulturált hangnemű közös megegyezés.

2020. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

1./ 7 nap szabadságot akkor kell kiadni, amikor a munkavállaló kéri.

2./ Évente egyszer 14 nap egybefüggő szabadság jár (munkaszüneti napokkal együtt kell érteni).

3./ 15 nappal korábban értesíteni kell a másik felet.

2020. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

7 nappal rendelkezel te - ezt akkor veszed ki amikor akarod amíg időben jelezted.


Minden további szabadnapot a munkáltató ad ki. Normális helyen egyeztetve a dolgozóval, máshol meg csak úgy...

2020. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Azért normális helyen minden szabadság napot a dolgozó dönt el.
2020. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!