Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért pecsételnek be gyakrabba...

Miért pecsételnek be gyakrabban az Alkalmi Munkavállalói Könyvbe a ledolgozott napok után, mint régebben, amikor el sem kérték, ha az ember dolgozott vele?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi,hogy miért éri ez meg a cégnek,aki foglalkoztat?Kap valami kedvezményt (pénzt)a dolgozója után ezáltal,vagy csak tartanak az ellenőrzésektől?Régen nem jelentett gondot,főleg,ha az ember éjszakás műszakban dolgozott,amikor még kevesebb ellenőrzés volt várható.Paráznak,vagy pedig jól keresnek rajtunk?
2008. nov. 20. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Talan inkabb paraznak, illetve belatjak, hogy hozzajarulnak az orszag tonkretetelehez, ha adot csalnak.
2008. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy a lelkiismeretük diktálna,mint ahogy pár hónapja se diktált,mikor ugyanazért a munkáért 2x annyit kapott az ember/ nap - a bélyeg nélkül - él mellesleg (hiszen így éri meg segély/Gyes stb. mellett dolgozni vele).A tesóm elment egy éjszakás műszakra 12h-ban,amiért egy hónappal ezelőtt megkapta a 8 ezer Ft-ot (+ járt a napi álláskeresési járadéka is),most csak 4600Ft-ot kapott,ha a segélyt leveszi belőle (ami járNA),osztott szorzott,2 ezer ft-ért gürizett.Nem,biztos,hogy kapnak vmit utánuk,mert akkor a rengeteg maszek se dolgoztatna inkább vele,minthogy felvegyen egy munkást,akit be kell hogy jelentsen legalább 4 órára.

Summa summarum:mindenki jól jár,csak a kis ember nem.

2008. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Elsősorban a szakmában dolgozók válaszát várom.
2008. nov. 20. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Hallod,a húgod is jobban tette volna,ha inkább alszik egyet aznap éjszaka ezért a pénzért!
2008. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Azt nem tudom,mi a szakmád ,ha cégnél dolgozol és éjszakában?!

Én vendéglátós vagyok,a városomban a vend.egységek negyedénél dolgoznak bejelentve az alkalmazottak,a többi könyves.

Régen megengedhették maguknak ,hogy ne ragasszanak még annyit se ,mint most ,de már jobban tartanak az ellenőrzéstől.

Pénzt nem kapnak azért effektíve ,hogy így foglalkoztatnak sok embert,de sokkal kevesebbe kerül ,mintha bejelentene(nem mindegy,hogy 35 ezer havonta ,vagy 400 Ft naponta),viszont nem fekete munka ,tehát nem tudják megfogni az ellenőrök.Ideje lenne lépnie valakinek végre ezügyben!

2008. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!