Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez mennyire elfogadott az...

Ez mennyire elfogadott az üzletelésben, alkudozásban?

Figyelt kérdés
Tehát mennyire számít az tisztesnek, ha én venni akarok valamit, aminek az irányára 11 ezer forint, viszont én kezdetnek nem mondok rá csak 7 ezret. Vagy, ha valamit 200 ezerért árulnak, de én 130 ezret mondok rá.

2020. febr. 23. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

piacon próbálsz alkudni, ott teljesen elfogadott.


De ha a Media Marktban akarsz egy 200e-es telefont megvenni 130e-ért, akkor ne csodálkozz, ha hülyének fognak nézni.

2020. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit 11ezerért árulnak (természetesen nem boltban, hanem mondjuk apróhirdetésben) és te 7e-et mondasz rá, akkor vagy kiröhögnek és otthagynak, vagy lehülyéznek és otthonagynak.

Az alkudozás nem úgy működik, hogy mondok egy jóval alacsonyabb összeget és aztán az eladó mond egy kicsivel alacsonyabb összeget, én egy az előzőnél magasabbat, stb...

Lehet, hogy az amit 11e-ért árulnak már eleve egy jó vétel, mert mondjuk sürgősen eladó vagy apró hiba van rajta, akkor nem szép még abból is alkudni. Ha viszont a 11e egy átlagos ár, akkor te azt mondod, hogy elmész érte személyesen, nem kell postázni sem, vagy még ma át tudod venni, de csak 10ezret szánsz rá (vagy 9e-et). Az eredeti árnál 30-40%-kal kevesebbet ajánlani mindenféle indok nélkül bunkóság és értelmetlen pazarlása az eladó idejének.

Ha valamiért úgy gondolod, hogy valami nem ér 11et csak 7et, akkor megmondod, hogy te ezért csak 7et tudsz adni, mert .... (messze kell érte utaznod, láttál olcsóbban máshol, akármi).

2020. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk tudok néhány indokot mondani, hogy miért akarom olcsóbban megvenni, és nem csak azért, mert nincs kedvem annyit fizetni érte?
2020. febr. 23. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudsz indokot, akkor igen. Persze az indok se mindegy. Nem mondhatod, hogy ejj, ezen a ruhán itt van egy alig látható folt, ezért 11e helyett csak 7e-et adok érte. Ha tudsz reális indokot mondani, hogy szerinted miért ér kevesebbet az a valami, akkor annyit mondasz, amennyit akarsz.
2020. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen rendben van, hogy annyit mondasz egy termékre, amennyiért te meg akarod venni. És az is rendben van, ha a másik úgy reagál rá, ahogy akar.



Vannak szituációk, ahol 11-re 7-et mondani még bőven jó az eladónak is és belemegy, van ahol semekkora alku nem fér bele. Van eladó, aki csak nemet mond vagy ellenajánlattal él, és van ahol elesel az üzlettől ezután még akkor is, ha megadnád a teljes árat.

2020. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: anno kereskedőként gyakran vettem bizonyos használt terméktípust.

Volt, hogy az eredeti elképzelés töredékéért vettem (gondoltak érte 10 ezret, én meg csak 1500-at ajánlottam és elfogadták), de olyan is volt, hogy az általuk kértnél többet fizettem (ezek általában hosszútávú kapcsolatok voltak, ahol jeleztem, hogy szerintem többet is megér).

2020. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Boltba ne igen üzletelgess, ott ez nem fog menni, egyéb esetben kötelező, aki ügyes, ki tud alkudni egy számára kedvező összeget, hogy az eladónak is még megérje. Attól is függ, mennyire kapós a termék, de ezt biztos tudod hogy mennyire keresett, mikor tudja eladni az eladó.
2020. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, értem. Minden válasz hasznos, köszönöm a tanácsokat.

Egyébként ez meg a másik. Ha valamit fél évekig nem lehet eladni, akkor az nem lehet túl kapós. Most nem házról beszélek, vagy luxus autókról.

2020. febr. 23. 16:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem boltban gondoltam az ilyesmire.
2020. febr. 23. 16:23
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha hozzám ilyen ajánlattal jönnél elhajtanálak, az ilyen számomra nem komoly vevő. Reális áron hirdetem meg amit elakarok adni, nem 40%-kal a reális ár felett.
2020. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!