Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán elkeveredett levél?

Z___O kérdése:

Postán elkeveredett levél?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hölgyeim/uraim, hogy rendeltem külföldről valamit ami elfér egy sima levélben, a feladó magánszemélyként fel is adta elvileg a postán, már jó pár hete. Az interneten 8 munkanapot írtak kiszállítási időnek, de már a duplája is kétszer lejárt szerintem. Kezdtem azt érezni, hogy vagy nem adták fel a postán, vagy azzal rontottam el, hogy: egytömbházba rendeltem, csak elfelejtettem megadni a házszámot, de névre szólóan es ki van írva a nevem. Mellesleg 6 lakás van az egész tömbben, szóval ha mellé dobták volna, akkor is odaadta volna a szomszédom. És arra gondoltam, hogy a postán akkor úgy gondolkodnak, hogy ha nincs lakásszám, akkor már meg sem próbálják kivinni? Pedig egyértelműen be lehetett volna határolni, hogy melyik az enyém. A postaládán is kinn van a nevem.

A másik tippem az, hogy azért nem hozták ki, mert nem az én lakásom és lakóként nem vagyok fenntartva. Ezt azért nem gondolom, mert mondjuk ha egy hotelban megszáll valaki, akkor oda is tud rendelni, hiába nincs oda bejelentve lakóként. Van a postának egyáltalán hozzáférhetősége valamilyen adatbázishoz, hogy megvizsgálja, ki hol lakik?

Vagy esetleg a kettő együttesen teszi lehetővé, hogy nem hozták ki?

Vagy esetleg a postás erezte, hogy egy vastagabb boríték és benyúlta, hogy hátha pénz van benne? Ilyen ellen mit lehet egyáltalán tenni?


Válaszokat előre is köszönöm!



#rendelés #rossz házszám
2020. febr. 24. 16:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Új kérdesre mentem, de valamiért amutomatikusan az elektronikus eszközök kategóriába rakta
2020. febr. 24. 16:03
 2/13 anonim válasza:

tl;dr

Mi a kérdés?

2020. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Akkor most a házszámot felejtetted el megadni, vagy a lakásszámot? Nem mindegy.
2020. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A tömbben lévő lakásszámot. Bocsi.
2020. febr. 24. 16:16
 5/13 A kérdező kommentje:
Kérdés meg az, hogy hogy tudnám megkapni mégis a levelem, meg hogy mit csinál ilyenkor a posta, visszaküldi a feladónak? Vagy hogy szerintetek mi lehet a probléma? Vagy kell még több kérdés is? :D
2020. febr. 24. 16:25
 6/13 anonim válasza:
Ha a házszám meg van, és van hozzáférhető postaláda a neveddel, akkor süsü postás meg fogja találni. Talán, mert amúgy elég sötétek. Tapasztalatból írom.
2020. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elvileg, ha az utca, házszám stimmel, akkor kiviszik. Ha a postaládán rajta van aneved, akkor a laká száma nem érdekes.

A postán esetleg érdelödhetsz, de ha sima levél - nem ajanlott vagy egyéb visszakövethetö -, akkor nem tudnak rákeresni.

Az nem túl valószínü, hogy a postás venné el, mert arra igen hamar ráfizethet, ha kiderül, de nem is teljesen kizárt.

2020. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek eddig megnyugtató válaszok.
2020. febr. 24. 16:41
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

teljesen felül balra kell új krdésre noymni akkor tudod kiválasztnai a kategóriát. Ha kics lejjebb nyomod az új kérdést akkor az adott csoportba rakja ahol vagy

sajnos én is jártam úgy ahogy te, nehéz dolog lesz előkeríteni a levelet ha egyáltalán lehetséges - remélem utánvéttel kérted és nem fizetted még ki!


"Az interneten 8 munkanapot írtak kiszállítási időnek"

tájékoztató jellegű - főleg ilyen vírusos időkben. melyik országból rendelted? a 8 nap eu-n belül átlagosnak mondható.


"magánszemélyként fel is adta"

csomagszám van? vagy valami azonosító? mert ha csak sima borítékba berakta és csak a nevedcímed van rajta sosem fog előkerülni....


"elfelejtettem megadni a házszámot"

a postát lusta mint a disznó nem fogja keresni ki hol lakik.

nálunk nemegyszer a postaládák tetejére lerakja egy csomagban az összes levelet ami a lépcsőházba jön - 40 lakás...... szerinted? Ha Manyika néninek van kedve akkor szétosztja, ha nincs akkor meg Pistike az elsőről bevágja az egészet kukába. Nekem lekötötték a villanyórámat, mert nem kaptuk meg a számlát és a felszólításokat sem. én azt hittem a főbérlő intézte, a főbérlő meg azt, hogy én :DDDD 25ezer volt a visszakötés..........


A 2 évvel énelőttem lévő bérlő levelei is oda érkeztek még, kidobáltam a kukába, mert a köcsög elvitte az én leveleimet is (lehet a villanyszámlát is) érdekes 1 hónap után át tudta iratni a címét...



"a postán akkor úgy gondolkodnak, hogy..." "megvizsgálja, ki hol lakik?"

a postán nem gondolkodnak!!!! ha a kézbesítő visszaviszi berkják egy dobozba, zsákba és 20 nap múlva megy vissza a feladóhoz, nem fognak neked hajbólolva minden nap kimenni kézbesíteni, meg keresni hol vagy.


ez nem az a világ amit elképzelsz, ez a valóság.


nekem sem hozták ki több csomagomat sem, jött a csomagkövetésen, hogy 'sikertelen kézbesítés' bementem asztalt borogatni és megtalálták a csomagot a raktár sarkában félredobva - meg sem próbálta a kézbesítést a futár, csak rányomott a terminálján, hogy sikertelen. ha nem megyek be veszekedni visszaküldték vola simán.

és egy amerikai, kínai címre ha visszamegy az 2-3 hónap mire megérkezik, lelevelezitek a feladóva, hogy küldje el megint, összevesztek, hogy ki fizeti az újrapostázást, stb....


nagyon-nagyon sok külföldi helyről már nem is lehet postával rendelni pont ezért...


azt mondom figyeld a kézbesítőt és vond kérdőre nem volt-e levél a nevedre - ha volt, akkor tudod, hogy már próbálkozott sikertelenül, ha nem volt akkor mondd meg neki, hogy ha nincs is házszám, az akkor is a tied - esetleg mehet neki egy szelet csoki, vagy egy kóla, vagy egy kávé ára... a futárokkal jobb jóban lenni!!


ha visszament a postára a leveled akkor ott kell kerestetni hátha még megvan, ha már visszaküldték akkor vedd fel a kapcsolatot a feladóva.

2020. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Írországból rendeltem, nem tudom, hogy a brexit mennyire érintette őket. A feladóval lehet rendesen kommunikálni, vele nincs baj ilyen téren, olyan oldalról rendeltem, ahol mindenki árulhat és nyilvánosan vannak értékelve a személyek, és már többször rendeltem, persze nem attól a személytől. Az sem lenne baj, ha visszaküldenék, mert akkor legalább meglenne. (Konkrétan a Kardmarket nevű oldalról van szó, bár ez lényegtelen.)

A postással nem igen szoktam találkozni, már nem vagyok itthon amikor jön. Bemegyek a postára megkérdezni, hogy mi a helyzet.

2020. febr. 24. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!