Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azok akik szerint rendelgetni...

Azok akik szerint rendelgetni az ételt olcsóbb mint főzni, nincsenek tisztában az alapanyagárakkal, ételkészítéssel?

Figyelt kérdés
2020. febr. 25. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincsenek, munkatársam is előadta hogy mennyivel olcsóbb is, de ugyanazzal a fizuval én dupla annyit félreteszek tartaléknak, mint ő
2020. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
44%

Senki mondja ezt, ez hülyeség!

Főzni olcsóbb, jóval, de nyilván több időm és energiàm menne el vele, mintha rendelnék.

2020. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
66%
A főzésbe számold bele a ráfordított időt is (bevásárlás, elkészítés, csomagolás, mosogatás stb.). Pl. 2-3 ezer Ft-os órabérrel számolva már ugyanannyira megéri rendelni, mint főzőcskézni.
2020. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
78%

Ez elég soktényezős dolog.

Étteremből rendel az illető vagy kifőzdéből?

Ha épp nem rendel, több napra előre főz, vagy minden étkezésre külön-külön?

Mennyi időt venne el a bevásárlás, előkészítés, sütés-főzés, és az így elvesztett idő mekkora része lehetett volna hasznos pénzkereseti szempontból?

Van olyan amikor tényleg olcsóbb hozatni a napi ebédet.

2020. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
85%

Családban most a legolcsóbb megoldás, az 500 Ft/nap házhozszálítással a menüztetés pl nyugdíjasoknak, csak munkanap van kiszállítás, havi 19-20 nap , 2 féle leves 3 féle főétel közül lehet választani.


Én is ezzel foglalkozok, de ennyire alacsonyra csak nagy tételben van értelme levinni az árakat. Nálunk egy 1000-1300 ft-os menü esetén, kb Elábé szinten az eladási ár harmadából, max.feléből jön ki az anyagköltség ott ahol az még nem megy a minőség rovására. De az csak a fajlagos anyagköltség. Se bérleti díj, se energia, se munkabér, se idő, se kiszállítás, se marketing nincs beleszámolva.

2020. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
86%

Ezt nagyon leegyszerűsíted, ennélfogva nincs igazad.

Annyi mindentől függ, de te nem nézed a körülményeket.

Nagy mennyiségben mindig megéri főzni, mert a fajlagos át úgy jön ki jól.

De ha egyedülálló, egyedülélő emberről van szó, 1-2 tányér kaja egyáltalán nem biztos, hogy jobban jön ki.

Sok mindenből tudsz úgy vásárolni, hogy ha nem használod fel, akkor lezárod a csomagot, vagy lefagyasztod. De ez nem mindenre igaz, nem lehet mindenből "csak egy leveshez valót" megvenni. Ilyenkor meg vagy lőve, a maradékot fel kell használnod pár napon belül, pedig lehet, hogy semmi kedved nincs azt enni, de ha már spórolni akarsz, akkor muszáj.

Másik: én rendelek teljes menüt, 1000 Ft körül van, de ez melóhelyen 2 napra elég, mert nagy adag. 500 Ft-ból nem feltétlenül hozol ki változatos étrndet. Sőt, tuti nem. Sok mindent meg fogsz tudni főzni, de általában nem azt fogod enni, amit megkívánsz. Míg rendelésnél meg de.

Harmadik: én szeretem, ha friss. Akárki akármit mond, amit előző nap főzöl meg, és másnap bent megmikrózod, az sosem olyan finom, mint frissen. Én nem tudom, a kifőzdék hogy csinálják, de az ő kajájuk másnap sem olyan száraz, hanem még teljesen ehető. Ugye ha aznap rendelek, akkor általában még melegen hozzák ki, ezt otthonról vitt kajával nem tudod produkálni. Viszel egy pörköltöt vagy bolognait, túrós tésztát vagy bármit, a szósz rászárad, és az úgy már nem az igazi.

Ha nagy a család, és marad a 10 literes fazékból, akkor más kérdés, de ugye erre írtam, hogy nem mindegy a körülmény...

És amit mások írtak: nem számolod bele az egyebeket. Apróságnak tűnhet, de sok kicsi sokra megy. Az idődre mondhatod, hogy ingyen van, de amúgy nincs mindenkinek ideje heti 2x-3x elmenni vásárolni. Főleg ha valaki vidéki, és munka után épp hogy eléri a buszt. Nekem sem mínuszokban, sem +38 fokban, sem esőben nincs hangulatom egy kisbevásárlás miatt egy órát várni a következő vonatra. Ebből következik, hogy hétvégén meg nem tudok ennyi mindent megvenni kocsi nélkül, hogy abból kijöjjön 4-5 főzés.

Írták az áramot, a gázt, a vizet. Mondom, elenyésző, de azért mégis... És hol van még a tűzhely stb. amortizációja, ha már ennyire a forintokon lovagolsz...

És bár engem nem érint, de mikor valaki délután 5-kor hazaesik munkából egy vagy két (vagy 3) gyerekkel, és még esetleg van kerti munka, vagy mosás, akkor semmi, de semmi enegrgiája és ideje nem lesz még főzéshez előkészülni, meg ott állni a tűzhely mellett 1-2 órát. Mert 10 perc alatt semmi nincs meg.


Szóval... elég hosszú lett... Szerintem te nagyon fiatalka vagy.

Az a nagy helyzet, hogy lehet, hogy te tisztában vagy 1 kg liszt árával, de azzal meg nagyon nem, hogy működik az élet.

2020. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ha számításba veszed a belefektetett energiát is, akkor simán kimondható, hogy "olcsóbb". Kigondolom, elmegyek bevásárolni, megfőzöm nagy kondérban, hogy másnap ne kelljen előröl kezdeni. Elment vele 2-3 óra legalább. Ami azt jelenti, hogy este 7-8 óra. Mehetek szinte zuhanyozni és aludni. Nem foglalkoztam, nem játszottam, nem tanultam a gyerekkel, a macskánkkal és a férjemmel sem. De legalább elmondhatom, hogy 500 forintot spóroltam. És ezt heti háromszor legalább, mert egy hétig csak nem ennénk ugyanazt.

Érzésre nyilván... ha alapanyagárban gondolkodom csak, akkor nyilván a főzés olcsóbb. De nem tudok csak ebben gondolkozni, hiszen tudom, hogy azt az időt, amit erre szánok valamitől (sok esetben valaki sokkal fontosabbtól) el kell vennem, amit pénzben nem lehet mérni. Én ezért csak hétvégén főzök. Akkor többet, hogy hétfőre még jusson. Keddtől rendelünk és változatosan étkezik, boldogan él a család.

2020. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

Beszéljünk a számokról is. 1kg csirkemell 1350 a diszkontban. Egy csirkemelles ételben jó ha van 15 deka belőle....


S egy csirkemelles kaja nem 500 forint szokott lenni, bár még úgyis alapanyagár felett lenne az ára.


Az olcsóbb ételekről nem is beszélve.


Amikor rendelsz te kifizeted a szakács bérét, a tulajdonos hasznát, a hely rezsijét stb.


Bolond az aki szerint olcsóbb mindent rendelni.


1 kg krumpliból meg fél kg tésztából annyi krumplis tésztát csinálsz, ami 4 embernek is elég. 500 forintból...


A legolcsóbb kifőzdében ennyiért max 1 adagot kapsz.

2020. febr. 25. 14:56
 9/62 A kérdező kommentje:

"Kigondolom, elmegyek bevásárolni, megfőzöm nagy kondérban, hogy másnap ne kelljen előröl kezdeni. Elment vele 2-3 óra legalább. "


Szrintem aki szerint főzni 2-3 óra az életében nem főzött még semmit kb...


Veszel egy kg csirkecombot, bedobálod egy tepsiben, krumplival, 10p munka, a többit a sütőmegoldja.


Csirkemelles étel 20 p alatt megvan egy rutinosabb ember keze alatt... de a legtöbb leves se több fél óránál.


Nem csak marhapörkölt van, amit főzhetsz 2óráig, bár kuktában az is gyorsabb.

2020. febr. 25. 14:58
 10/62 A kérdező kommentje:

" én rendelek teljes menüt, 1000 Ft körül van, de ez melóhelyen 2 napra elég, mert nagy adag."


S ez milyen étel?Mert nálam egy normális ebédben vagy 25 dkg hús!

2020. febr. 25. 15:01
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!