Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pl milyen indokkal lehet...

Pl milyen indokkal lehet azonnal felmondani?

Figyelt kérdés

Családi cég nem engedett a kapun sem bemenni míg ki nem vizsgáltatom magam (nem vagyok beteg, de paranoiásak) ja és nem alkalmassági vizsgálatról van szó. Azóta nem dolgozhatok mert még nincs leletem.


A cégnél nincs fizetett szabadság, fizetett ünnep, betegszabi...


Úgy döntöttem elég belőlük, a 30 napos felmondási időt sem akarom kivárni.


Köszi a segítséget.



2020. febr. 26. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Na hát ezzel nem, mert ők csak biztonságban akarják tudni magukat, ez nem gond.

Most nagy multik is megcsinálják ugyanezt, vagy otthonról dolgozol, vagy nem dolgozol egy ideig.

Nem fogják őket emiatt elmarasztalni, főleg, hogy nem kirúgtak, hanem csak elküldtek egy vizsgálatra. De mondd, miért esik ez nehezedre? mi lenne, ha elmennél orvoshoz?

Gondolom van okuk az aggodalomra, voltál Olaszországban, vagy Ausztriában, vagy egy ismerősöd, rokonod volt.


Indok lehet a felmondásra pl. ha szexuálisan zaklatnak. Bántalmaznak. Törvényszegésre kényszerítenek. Egészségre ártalmas feladatra köteleznek, ami nem a munkád. Életveszélybe sodornak. Stb.

Amit te írsz, abból neked lehet bajod, ha nyomós indok nélkül felmondasz, és kárt okozol nekik. Ha perre viszik, ezt meg is nyerik, és fizethetsz.

2020. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kétlem hogy pereskednének mert akkor én is perelem őket hogy nem úgy vagyok bejelentve ahogy dolgozok, nem annyi órára, hogy semmi kötelezőt nem fizettek több mint 1 éven keresztül stb....



Amugy meg 2 hete járom az orvosokat. Kiröhögnek mert semmi bajom nincs.

3 hónapja voltam olaszország déli részén.... ha beteg lennék réges rég lenne bajom... meg nem is északon voltam....

2020. febr. 26. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert ha a fekete munkavégzésedről neked is tudomásod volt, visszanyalhat az a per ;)
2020. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre a nem dolgozós időszakra kapsz valamit? Vagy mit mondtak, mi fog történni? Szerződés van?

Én valószínűleg azt tenném, hogy szólnék, hogy ha nem engednek be, akkor soha többet nem megyek, hiszen ők akadályozzák a munkába jutást.

2020. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Balázska én akkor sem engednélek be, ha a kivizsgálás után hoznál róla papírt, hogy nem vagy elmebeteg és beszámíthatónak minősítenek!
2020. febr. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elefántot csinálsz a bolhából.


Menjél el orvoshoz, mond el, hogy ez a szitu, félnek a koronavírustól, és kérték "vedd magad önként karanténba".

Keresőképtelen állomány, otthon TV-zel, mosogatsz, ahogy gondolod, aztán 2 hét után mész dolgozni.


No akkor lesz okod azonnalival felmondani, ha a keresőképtelen állományra nem hajlandó azt fizetni, amit a törvény előír. Az már igazi ok és valós... :)

2020. febr. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!