Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állami pénzt vissza fizetni?

Állami pénzt vissza fizetni?

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves nevelt gyerek volt a nagy nénjénél. 8. Osztály után 17 évesen el ment maszek munkára be jelentetlen vagy napi bejeletet munkákra... 2 napja be van jelentve németországba öt- hatszáz ezer forint fizetésel.. A gyám ügyes akinél volt szolt neki hogy ezért havi 160ezret vissza kell fizetni... Ez normális vagy valami csalás?

2020. márc. 14. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mire fel kéne visszafizetnie? hogyan keresték meg? hivatalos levélben?
2020. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fel hívta a gyám ügyes nő akinél volt a nevelő anyukáját ezeket el mondta neki és hogy jövő hónap 21.én menyen be hozzá debrecenbe! A barátom pedig szentül hiszi hogy ezt kötelező vissza fizetni, szegény nagyon buta. Mondtam neki hogy inkább keressen fel egy ügyvédet de, nem hajlandó rá.
2020. márc. 15. 00:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Számomra az egész érthetetlen...


Mit kell visszafizetnie? Kapott valamilyen ellátást arra az időszakra, amikor már hivatalosan dolgozott?

Csak erre tudok gondolni, egyébként mi mást kellhetne neki visszafizetnie.


Valamint: jogosulatlan ellátás visszafizetését határozattal állapítják meg. Tehát nem bemondásra megy.

A határozat ellen - ha az indoklás nem oké - fellebbezéssel lehet élni.

Erről mind papírral kell rendelkezni!


Figyeljen a barátod oda, nehogy átverés áldozata legyen!

2020. márc. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is ezeket mondtam neki. 18éves korátol is és most is kap havi 10 ezret. Ha azt kéne fizetni vissza az össz visz 380ezer és ha havi 160 ezret fizet az összesen 1 920 000. Szoval szerintem a gyám ügyes nő csal!
2020. márc. 15. 07:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, keressen fel egy ügyvédet és ne fizessen semmit!

Sőt, tegyen feljelentést!

2020. márc. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És még anyit hogy 7.esen kb került nevelő szülőhöz (de kicsi ként is volt már nevelő othonba vagy 2 évet ha jól tudom) azt mondta neki a nő hogy nincs meg annyi ideje nevelt gyerek ként hogy állami othon támogatáshoz jusson... Már ebben is kételkedem...
2020. márc. 15. 09:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Keressen felmegy ügyvédet és addig ne fizessen semmit és ne írjon alá semmit!
2020. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5/6. 6-osan
2020. márc. 15. 10:10
 9/11 anonim ***** válasza:

"18éves korátol is és most is kap havi 10 ezret."


De mit kap?!?!?!?!


Nem írod le a lényeget. Nem tudom összerakni a történetet, így nehéz segíteni. Nem vagyok gondolatolvasó... :)

2020. márc. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem zsebpénz az államtol
2020. márc. 19. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!