Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lenne értelme egy kisebb...

Lenne értelme egy kisebb összeget (~150e) euróba váltani most?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek a gazdasági ügyekhez, de most ez a nagy járványpánik kicsit elkapott engem is és elgondolkoztam, hogy egy kis pénzt lehet jobb lenne más valutában tartani "hátha" alapon. Az árfolyamot és az összeget nézve nem tudom, hogy lenne értelme( bár nem hinném hogy lejjebb fog menni egyhamar az euró ).

2020. márc. 17. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert rekordgyenge a forint.
2020. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1:

Az elmúlt 1 évben szinte mindig rekordgyenge vagy közel rekordgyenge volt a forint, amikor épp pemákot vettem euróra váltással, és jelenleg az össze vásárolt pakkomon árfolyamnyereségem van. Nem azt kell nézni, hogy mi van most, ha forint helyett euróban tartom a megtakarításom egy részét, azt azért teszem, mert félek a további gyengüléstől, illetve a fogyasztói árak ia valójában jobban függenek az eurótól, mint a forinttól, tekintve hogy eléggé nyitott a magyar gazdaság. A forintnak mindig nagyobb a kockázata, akkor is ha amúgy abban kapom a fizetésem.

2020. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pontosan ez jár a fejemben, amit a #2-es ír, de ekkora összegnek is lenne értelme ?
2020. márc. 17. 16:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy sokra mesz vele, ez olyan kis osszeg. De ha teged megnyugtat, ha mas nem nyaralni egyszer jo lesz.
2020. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy lesz még gyengébb a forint, de 150ezer Ft az kb. 420-430euró, azaz ha 10Ft-ot gyengül a forint, akkor nyersz rajta 4-5000Ft-ot. Ha neked ennyiért megéri, akkor válts, de szerintem nem érdemes.
2020. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az MNB bejelentés után veszek, 340 alatt, de akkor egy 10 misit bele tolok
2020. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!