Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a részletfizetés mulasztása...

Ha a részletfizetés mulasztása esetén a teljes tartozás egy összegben esedékessé válik, akkor ki kell fizetni újra a már befizetett részt is?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Számos fizetési kötelezettség eseté létezik részletfizetés. Pl

* hitel törlesztés

* kártérítés

* vásárlás

* bírság

* adó tartozás

* pénzbüntetés

...


Jelenleg én épp nem tartozom semmivel, csak érdekel a téma.


Próbáltam utánajárni: Volt olyan bank, amelynek a weboldalán azt írták, hogy a 'FENNMARADÓ' rész válik egy összegben esedékessé; volt ahol azt írták, hogy a 'HÁTRALÉK'; volt ahol csak így fogalmaztak, hogy a 'TELJES TARTOZÁS'. Láttam olyan kifejezést is, hogy 'TELJES KINTLÉVŐSÉG'

A végrehajtásról szóló cikkben az állt, hogy 'A TELJES HÁTRALÉKOS TARTOZÁS'.

Viszont vásárlás, részletfizetésre: 'TELJES VÉTELÁR'(!!!)

Utánanéztem a pénzbüntetésnek is, ezt a be-nél alkalmazzák, ott határozottan kiderül, hogy csak a még meg nem fizetett összeg válik esedékessé.


Engem a kártérítés érdekelne. Ha tudtok segíteni. Arra vagyok kíváncsi, ha gondatlanságból mondjuk okoznék egy 30 milliós kárt, és fizetem évtizedekig, majd egyszer megcsúsznék a részletfizetéssel, akkor az egészet kezdhetem ELŐRÖL? Tehát a már befizetett összeg nem számít, újra kell azt is fizetni?



2020. márc. 21. 02:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Semelyiknél nem kell befizetni kétszer.
2020. márc. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bak Norbert ***** válasza:

A fennmaradó tőke kamat és a tartozásban álló tőke és kamat valamint azok késedelmi pótlékai és azok behajtási költségei adják a teljes tartozást.


Nem a pl. már 10 éve befizetett tőke és kamatai.


Az hogy mekkora x év után a tőke tartozás arrol kap az adós kimutatast minden évben .Annuitasos hitel esetén pl. nem aranyosan csökken a törlesztéssel a tőke a kamat es a kezelési ktg az első években. Hanem minimális mértékben csokken csak a tőke tartizas.Ilyen most pl. a Babavàró is.Régen meg olyan konstrukciók is voltak , hogy fél évig csak kamatot fizettél fele akkora törlesztővel mint a havi törlesztőd lenne és kb 3 év után vontak a tökéből érezhető módon hiába fizetted már be a negyede hitelt törlesztőkbe.

2020. márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bak Norbert ***** válasza:
Bocs az elejére rosszul irtam fennmaradó tőke csak.A fennmaradó tőke részre kamat nincs, mert előre nem tudja kovetelni a 20.évi kamatodat, ha már kifizeted most a -tökét 😊Az majd akkor lesz, ha az egyösszegű követelésre részletfizetést kérsz plusz azon felül akkor mégegyszer, ha azokkal is elcsúszol
2020. márc. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 21. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!