Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ingatlanpiac is megérzi...

Az ingatlanpiac is megérzi majd a vírus miatt kialakult válságot?

Figyelt kérdés

A több tízmilliós vagy százmilliósként hirdetett újépitésű budapesti lakások árai csökkeni fognak? A munkanélküliség növekedésével és a banki hitelezés bonyolításával (ha nincs munkád nincs hitel) sokkal kevesebben tudnak majd ingatlant vásárolni, igy az építetők által meghirdetett magas árból muszály lesz lejjebb adniuk - és a zsíros haszonból - ha el szeretnék adni a megépített lakásaikat és kifizetni a hiteleiket amiből épült az ingatlan.

A használtlakáspiacon pedig ennél is érezhetőbb lesz majd az árzuhanás.

Valós ez a feltételezés?



2020. márc. 21. 15:56
 1/7 Bak Norbert ***** válasza:
Ez már év eleje óta így van vírus nélkül is.
2020. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Idénre biztosan, ugyanis egy bank sem fog 5%-ra hitelezni, egyszerűen nem éri meg. Illetve mindenki spórol épp, KP-t halmoz fel felkészülve a válságra.
2020. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 100 milliós kategória kevésbé (De azért igen), szerintem. Az átlagember számára elérhető kategória, mondjuk úgy 40-50 millióig viszont nagyon meg fogja szerintem. Még nem most (bár már látszik a visszaesés), hanem az elkövetkező fél-egy évben.
2020. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5-10%-os csökkenésre számítok.
2020. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút megérzi, már most látok 15-20%-kal olcsóbban kínált ingatlant (2 hónapja 79.9, 1 hónapja 74.9, most 69.9) és sok új találat van a 80 millió alatti kategóriában a környékünkön.


2 éves távlatban 30-35%-os esést várok. (Lehet, hogy nincs igazam, de ez a véleményem.)

2020. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 ev mulva eshet nagyobbat mivel addig a vallalkozok nem kell vissza fizessek a felvett hiteluket igy nem hinnem h orult arcsokkentesbe kezdenek. Ebben az evben 20% a rakovetkezoekben akar meg nagyobb esest is el tudok kepzelni.
2020. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is az 5-10% elég gyenge lenne a kialakulóban lévő munkanélküliséget és gazdasági visszaesést figyelembe véve.

Az eddig is felfújt árakat szerintem 30-40% is lejjebb fogja vinni de az 50% se kizárt a kereslet hiánya miatt.

2020. márc. 22. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!