Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tehetek panaszt? (Posta)

Hol tehetek panaszt? (Posta)

Figyelt kérdés

Ma már sokadjára eljátszották, hogy simán bedobnak egy értesítőt ahelyett hogy kihoznák a küldeményemet ami érkezett. A papíron és a nyomkövető indoklásban az az ordas nagy kamu szerepel, hogy "sikertelen kézbesítés, átvételre jogosult személy hiánya", holott én is és testvérem is egész nap itthon vagyunk, senki nem csöngetett, telefonált, semmi. Meg sem próbálták kihozni, csak rögtön dobják a papírt. Alapesetben még nem is zavarna annyira, szimpla pofátlanságnak fognám fel, de most járvány van, és nekem ezért kell majd bemennem a nagypostára (ráadásul nem is ide hozták ami közel van, hanem a városi központi postára), ahol állhatok majd 6 órát sorba és tehetem kockára hogy vírusfertőzött leszek, mert lusta volt a postás kihozni amit ki kellene neki. Esetleg még választhatom azt hogy nem megyek érte és akkor bukom a küldeményem amiért több ezret fizettem (mert ugye 15 nap után "visszaküldik", ami azt jelenti hogy azt sem én sem aki feladta nekem nem látjuk többé).

Na most ezt így nem fogom lenyelni, hol tudok panaszt tenni és milyen formában? Azért álljon már meg a menet...



2020. márc. 23. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%

Panasz feltétele a postán, ahol a kézbesítő dolgozik.

Hatása = 0.

2020. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor csöngetnek be, ha ajánlott küldemény volt. A mezei levélküldeményeket, amik nagyobbak egy meghatározott méretnél, el se hozzák a postahivatalból, csak a papírt amit bedobnak.
2020. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Esetleg mi lenne, ha beszélnél a postással, hogy hozza ki? Van 2.-ik kézbesítés is általában.


Arról nem beszélve, hogy nemsokára posta - postás sem lesz, ha "beindul" a járvány :-(


Még azt is el tudom képzelni, hogy most kifejezetten utasítás nekik, hogy LEHETŐLEG ne érintkezzenek az emberekkel, mert akkor ők is megfertőződnek.

2020. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Én a német postánál dolgozom, de nalunk akkor is ki kell vinnünk mindent. Levél, csomag, reklam... stb.. csengetni most nálunk se szabad, a csomag ott hagyhato az ajto elott, a cimzett helyett nekunk kell alairni mindent. kerulnunk kell a kontaktot, amennyire lehet. de nalunk nincs ebbol problema, mindenki kezbesit mindent.
2020. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

# 3


Melyik a jobb? ha egy postás találkozik egy nap 20-30 emberrel vagy az, ha cseszik végezni a munkáját és a főpostán, zárt környezetben szerencsétlen postai ügyintéző találkozik ezért +300 emberrel?


Kérdező:

A postán személyesen vagy levélben. De semmi értelme nincs, a Posta egy posztkommunista állami maradvány, egy fekély. Senkit nem fog érdekelni, kapsz egy sablon levelet oszt' jónapot. A postának még a helyét is be kellene szántani és szórni sóval...

2020. márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebayes vagy hasonló csomagot vársz, akkor szólok, hogy azok 99%-t ki se hozzák, csak értesítőt kapsz. Menj be érte
2020. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem ajánlott küldemény volt, és nagyobb, mint ami beleférhetett volna a postaláda nyílásán, akkor eleve ki sem kell vinnie a postásnak, csak az értesítőt viszi róla, dobja be, te meg mehetsz átmenni. Ha nem akarsz elmenni, akkor kérheted telefonon az újrakézbesítést, ilyenkor azt hiszem még azt is meg lehet velük beszélni, hogy kb. hány óra tájba hozzák, pl. csak délelőtt/délután, de ha jól tudom, az valamennyi pénzbe kerül.
2020. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tessék, bár nem kell ennek megkeresésére diploma..


Körzeti postádon is nyújthatsz be írásbeli panaszt, amit továbbítanak. Van hatása.. x panasz után kirúgják az illetőt.


Inkább örülj, hogy van kézbesítőd, amekkora emberhiánnyal dolgoznak és jelenleg is viszi a cuccokat.

Másrészt neved kint van? Kaputelefon, csengő működik? Dudaszót hallottál? Nem minden esetben a kézbesítő a hibás. Mpl vagy kézbesítő viszi? Autós vagy biciklis?

Szegény te. Járványkor be kell menned.. végülis ők meg dolgoznak nap mint nap, télen, nyáron időjárástól függetlenül, jelenleg erősen kockáztatva az egészségét és családját.


LoL milyen 15 nap? 😂 5 vagy 10 napig őrzik.. aztán megy vissza a feladóhoz, a FELADÓHOZ. Kicsit el vagy tévedve és eléggé egocentrikus vagy. Ilyen tájékozottsággal menj be, vedd át és maradj csendben. Azt sem tudod merre vagy arccal.

2020. márc. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%

Kivagyok attól, mikor emberek úgy adják elő a postás ( igény szerint beilleszthető bármilyen szakma ), hogy nekik aztán hú de rossz és tulajdonképpen szívességet tesznek.


Ember, ez egy szolgáltatás amiért a kérdező FIZETETT. Teljesen jogosan várja el, hogy megkapja amiért FIZETETT. Senkit nem érdekel, hogy mennyire kevés postás van és milyen xar a meló. Ez a postások és a szakszervezetük gondja, nem az ügyfélé. Aztán ha nem tetszik a postásoknak a meló nyugodtan el lehet menni mást dolgozni, senki nem tart fegyvert a fejükhöz.

2020. márc. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

Én meg ki vagyok az olyan emberektől, akikben az alapvető tisztelet és empátia hiányzik. Akik mindig okosabbak és jobban tudják.


A posta problémája meg a hülye ügyfél, aki lázong. Azt hiszik az értesítővel könyebb a munkájuk? Mert rohadtul nem. Átadni a küldeményt kevesebb macera, mint vissza vinni a postára és nyilvántartani.


Megkapja, menjen be érte a postára! 💁🏻‍♀️Szolgáltatás teljesítve.


Nyugodtan el lehet menni, persze. Nem kötelező, mint az sem, hogy a postán keresztül rendelgess. Szegényke nem megy ki a házból, mert vírus van, de ő rendelheti a szarjait.

Na itt van az, hogy hiányzik az emberekből az ember. Az a minimális köszönet sincs meg, nem szívesség valóban, de legalább emberként kéne kezelni őket is.


Ha mindenki ott hagyná azt, ami szar, meg nem tetszik, összeomlana az ország, de az meg nem a te problémád ugye? Jobb okoskodni meg fröcsögni.

2020. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!