Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy megnyertem...

Tegyük fel, hogy megnyertem az ötöst. Csinálhátok olyat, hogy random embereknek adok pénzt az utcán?

Figyelt kérdés
Mármint lesz-e bárkinek bármi baja azzal kapcsolatban, hogy pl 30 embernek adok 1-1 milliót. Ezt ugye le kell adózni és ki hinné el, hogy random ember adott nekik az utcán ennyi pénzt? Lehet többet ártanék mint használnék? Egyáltalán a törvény engedélyez ilyet?
2020. márc. 30. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ez nekem is nagy álmom :))

de igazad van, ebbe bele sem gondoltam, hogy nekik adózni kellene...kiváncsi vagyok a válaszokra.

2020. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos összeg után adóköteles az ajándékozás.


Ezt annak a félnek kell adóznia, aki kapja a pénzt.

2020. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Igen, adhatsz nekem pénzt nyugodtan. nem ártassz vele, mert nem vallom be, így nem is adózok utána.
2020. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélyek közötti ajándékozás. A megajándékozottnak kell bejelenteni az ajándékozás tényét és 18% ajándékozási illetéket megfizetni.

Semmilyen törvény nem tiltja és semmit nem ártasz vele senkinek.

Valószínű, azt sem ellenőrizné senki, hogy eleget tesznek-e ezek a személyek a bejelentési kötelezttségüknek. 1 millió forint azért nem az az összeg, amit ne gyűjthetne össze valaki normál fizetésből.

2020. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!