Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minek kell egy fordítóirodának...

Minek kell egy fordítóirodának való munkához könyvelői végzettség?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem (naivan) egy fordítóirodánál, "csak" komplex felsőfokú angol nyelvvizsgám van és folyékonyan beszélek, írok-olvasok angolul oda-vissza. Visszaírtak (több hónap után) hogy két okból nem tudnak nekem munkát kínálni, az egyik ok az hogy nincs szakirányú végzettségem (már ez is a vicc és a szánalom teteje amúgy, értitek, nem az a lényeg hogy TUDOK-e és milyen szinten angolul, hogy jó vagyok-e a munkára, hanem hogy van-e papírom - ami mellesleg van, csak nem diploma hanem nyelvvizsga. Én eddig azt hittem az mutatja meg mennyire profi valaki adott nyelvterületen), de ezt amúgy megszoktam már a mai világban, mindenhol a hülye diploma a lényeg, inkább felvesznek valami léhűtő kóklert csak mert annak papírja van, mint hogy alkalmazzanak valakit aki ért is a munkához de nincs róla papírja. Nem is ez lepett meg, hanem a másik indok: nem vagyok számlaképes.

Ez mi a tök? Fordítói állásra jelentkeztem, nem könyvelőire basszus... Mi a fenének kell számlázni? Könyvek, újságcikkek, és társaik lefordítására vállalkoztam, nem áll szándékomban könyvelőnek menni (nem is értek hozzá és nem is érdekel az a terület). Most én értek félre valamit?



2020. ápr. 4. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú! Van itt sötétség rendesen!


Nem könyvelőnek kell lenned, hanem egyéni vállalkozónak, mivel nem alkalmazottat keresnek, hanem szerződéses vállalkozót.


A nyelvvizsga nem ér többet, mint egy szakfordítói. Attól mert tudsz nagyon jól egy nyelvet, és 100% meg is érted, még egyáltalán nem biztos, hogy azt úgy le tudod írni, hogy a tartalma, stílusa értelme ugyanaz maradjon. Ez a nehéz része és ezt igenis a legtöbb embernek tanulnia kell!

2020. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, hisz te még magyarul sem tudsz!


Ha számlaképesnek kell lenned az azt jelenti, hogy vállalkozó vagy, és számlát tudsz adni a munkádról. Arra fizetnek ki. Nem azt, hogy könyvelsz! Egyszerűen nem munkavállalókat akarnak alkalmazni, hanem vállalkozókkal szerződni munkára.

2020. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha könyvet akarsz fordítani, miért nem kiadóhoz jelentkezel? Ha cikket, akkor miért nem újsághoz? Ezek a fordítóirodák nagyrészt arra jók, hogy begyűjtik az összes „papírja van, de nem ért hozzá” kóklert, aztán töredékét kapod annak a pénznek, amit ők kapnak az ügyféltől. Legalább ha alkalmazottnak akarnának, akkor megérteném, de ez, hogy vállalkozóként dolgozz be nekik jóval kevesebbért, mint amennyit közvetlenül ügyféllel szerződve megkeresnél, hát...
2020. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként ha szakfordítást akarsz, azt hivatalosan nem végezhetsz úgy, hogy nincs róla papírod, szóval ez a része nem kötözködés.
2020. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

igen, te értesz félre valamit.

és a "csak" szócskát egyáltalán nem kell idézőjelbe tenned, és nem kell húznod a szádat, az valóban csak.

- egy fordító

2020. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nagyon nagyképűség azt hinni, hogy puszta nyelvtudás miatt (ami vagy igazi, vagy nem) te már profi módon fordítani is tudsz. Az egy totál más szakma, amit külön tanulni kell, és ráadásul a szakszövegek esetében még ahhoz is érteni kell, amit fordítasz.
2020. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy vállalkozó vagyis nem vagy számlaképes. Nem rendes alkalmazottat keres, hanem kiadja a munkát, te megcsinálod és kiszámlázod, mint Kiss Rozi egyéni vállalkozó és az alapján fizet. Minden adó és járulék téged terhel. Na most, hogy ezt vállalkozásban műveld szakirányú végzettség kell, nem elég a nyelvvizsga.

Szóval így már érthető, hogy miért nem alkalmaztak?

2020. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!