Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van e arra esély, hogy a...

Van e arra esély, hogy a megszorult kormány egyszer csak majd lenyulja a lakosság állampapírban lévő pénzét a rossz gazdasági helyzetre hivatkozva?

Figyelt kérdés
Elsőre hülyeségnek tűnik, de elképzelhetetlen? Rendelettel akármit megtehet.

2020. ápr. 5. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az államnak nem kell "lenyúlnia" az állampapírt, hiszen azt te önként kölcsön adtad az államnak, tehát szabadon használhatja.


A kamatfizetés az egyetlen kérdés, de ott egyszerűbb elinflálni a forintot, mint vállalni a politikai népszerűtlenséget azzal, hogy "lenyúlják".

2020. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még nem tartunk rossz gazdasági helyzetnél.


Van egy kis visszaesés, ami jó párszor megtörtént már az elmúlt 100 évben.

2020. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Én simán el tudom képzelni, én itt már bármit el tudok képzelni ebben az országban.
2020. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs
2020. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

"Elsőre hülyeségnek tűnik, de elképzelhetetlen? "


Az elmúlt két hét alapján kb huszadszorra is hülyeség. Nem annak tűnik. Hogy elképzelhetetlen-e? Gyakorlatilag igen. Mivel mi is az államkötvény? Az, hogy te odaadtad a pénzed az államnak (ha lazábban veszem, akkor az aktuális kormánynak), hogy költse arra, amire csak akarja. Azaz lenyúlni már nem nyúlja, mivel azt te odaadtad neki. Persze tetted ezt mindazért, hogy majd később (lejáratkor) visszakapd a kamataival együtt. Nos... Ha ezt nem akarja (nem tudja!) kifizetni, az államcsődöt jelent. Amit ha tetszik ha nem, egyik kormány sem akar, még az sem, amelyiket nagyon nem szereted. Egyszerűen azért, mert nem érdeke. Neki az az érdeke, hogy az ország működjön, és jöjjön be a pénz - ha másért nem, akkor azért, hogy többet tudjon ellopni.


"Rendelettel akármit megtehet."


Megtehet, de ettől még nem fogja. Ismétlem: ha annyira az az álláspont, hogy a kormány lop, akkor hülye lesz rövidtávon óriási kockázattal felvállalni ilyesmit. Inkább bebetonozza magát 20-30 évre, hogy folyamatosan kerüljenek hozzá a milliárdok. Azt értem, hogy nem szereted Orbánt, és bármit kinézel belőle. De pont azért van ott, mert okosan és ügyesen csinálja amit csinál (értsd: úgy lop, hogy még imádják is őt). Ezt mi oka lenne kockáztatni? Attól, hogy valaki ellenzéki, még nem kell feltétlen elveszítenie a gondolkodásra való képességét, ne lépj hát te sem a teljes irrealitás talajára, mert akkor sosem fogjuk elkergetni.

2020. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha azt gondoltad, az állampapír a pénz félrerakását jelenti, akkor az alapvető koncepcióját nem érted...

Első válaszoló mondta jól. Te befizetted a dellát és onnantól az állam használja teljesen jogosan.

2020. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

"De pont azért van ott, mert okosan és ügyesen csinálja amit csinál (értsd: úgy lop, hogy még imádják is őt)."


pontosan ez.

én mindig is elismertem, hogy állati jól csinálja a dolgát (a saját szempontjait és érdekeit nézve) és tehetséges ember, emellett jó szónok. elpocsékolt tehetség, de hát ezt ő biztosan nem így gondolja, mert mindent elért, amit akart.

2020. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a 6-os válaszhoz még hozzátenném, h természetesen a futamidő végén visszakapod a pénzed.

szerintem nem érdemes félned.

2020. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esély van, de szerintem nagyon kicsi, ez gyakorlatilag államcsőd lenne, amit valószínűleg az EU sem engedne.
2020. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az államnak nem csak a lakosság tud kölcsönadni hanem a külföldi befektető is.


Tételezzük fel hogy állambácsi egyik nap felkel a hasára üt és azt mondja, hogy mától nem bocsátok ki több állampapírt és a meglévő kamatkifizetések befagyasztom.


A befektetések egyik alappillére a bizalom, szerinted ezek után ki adna kölcsön az államnak, ha nem tud rá garanciát vállalni?


Persze tudjuk, hogy a jegybank tudna nyomtatni egy csomó pénzt, de mivel a pénz mögött nem lenne valós gazdasági teljesítmény ez inflációhoz vezetne, ami közvetlenül a gazdaság visszaeséséhez vezetne.


Arról ne is beszéljünk, hogy mindenki menekülne a Forintból, el se tudom képzelni meddig gyengülne.

2020. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!