Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Revolut - hogyan tudok pénzt...

Revolut - hogyan tudok pénzt hozzárendelni a virtuális kártyámhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Igényeltem a Revoluton virtuális kártyát (nem az egyhasznákatost, hanem állandót) és a Kártyák résznél szépen látom is a fizikai és virtuális kártyámat külön, de a Számlák résznél csak a fizikai kártyát látom.


Hol lehet hozzáférni ilyen módon a virtuális kártyához, pénzt utalni rá, látni rajta a mozgást ?


Köszönöm előre is a segítséget!



2020. ápr. 6. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A virtuális kártya is ugyanahhoz a számlához kapcsolódik mint a fizikai kártya úgyhogy nem tudod külön "feltölteni".
2020. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor ilyen szempontból mi értelme van virtuális kártyának ? Nem az lenne a cél, hogy pl. online fizetésnél ezeket az adatokat adjuk meg és így ne kelljen a fizikai kártya adatait is megadnom ? Nem igazán értem így...
2020. ápr. 6. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:

"Nem az lenne a cél, hogy pl. online fizetésnél ezeket az adatokat adjuk meg és így ne kelljen a fizikai kártya adatait is megadnom ? Nem igazán értem így..."



Semmi értelme nem lenne, mert egy koppintással bármikor ki-be kapcsolható az online fizetés engedélyezése.

2020. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nem az lenne a cél, hogy pl. online fizetésnél ezeket az adatokat adjuk meg és így ne kelljen a fizikai kártya adatait is megadnom ? Nem igazán értem így..."


Nem értem mit nem értesz. Ha a virtuális kártyával fizetsz akkor hol kellene megadnod a fizikai kártya adatait?

2020. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De a virtuális kártya is ugyanahhoz a számlához van rendelve, mint a fizikai, nem ? Ilyen alapon úgymond a széf amiből dogoozik az ugyanaz! Akár fizikai, akár virtuális adatokat adok meg ugyanúgy a teljes keretet lefödi!
2020. ápr. 6. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell, ugyan arra a számlára néz.

Viszont ellentétben a fizikai kártyával a virtuális kártyát "ki-be" lehet kapcsolni. Amikor be van fagasztva nem lehet vele fizetni. Ergo fogod magad, fizetsz és azonnal befagyasztod addig, amíg újra kell. Így nem tudja senki ellopni ami rajta van.

2020. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj értem, szóval így lehet elérni a biztonságot, hogy egy fizetés után be lehet fagyasztani, miközben a fizikai rész továbbra is aktív. Köszi!
2020. ápr. 6. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:

ööö nem... a virtuális kártyát jellemzően nem fagyasztgatjuk hanem veszünk vele valamit aztán eldobjuk és csinálunk egy újat. Ha lefagyasztod akkor kb ugyanott vagy mintha két fizikai kártyád lenne és pont az extra biztonságot iktatod ki vele.


A másik egy plusz info: bankkártyás fizetésnél az eladónak fogalma sincs a számlaszámodról. Sőt... igazából a kártyádról sem, mivel a fizetés átcsorog egy banki ún. "payment processor"-on. A virtuális kártyának ott van értelme ahol úgy gondolod, hogy az eladó esetleg eltárolja a kártyaadataidat de mondjuk ilyen oldalon eleve nem szabad fizetni. A másik terület az amikor úgy gondolod, hogy az eladó később meg szeretné majd még terhelni a kártyád de te azt már nem szeretnéd (pl havidíjas konstrukció). De még egyszer mondom, hogy az eladónak fogalma sincs a számlaszámodról egy kártyás tranzakciónál.

2020. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!