Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudok osztalék fizető...

Hol tudok osztalék fizető részvényeket vásárolni?

Figyelt kérdés
Milyen online felületen tudok osztalék fizető részvényt vásárolni? Egyáltalán mi a menete ennek az egésznek? Sajnos nagyon nem vagyok otthon a tözsdézésben.

2020. ápr. 7. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is keresni kell egy brókercéget vagy bankot, ahol foglalkoznak részvényekkel, ott nyitni kell egy értékpapír számlát, aminek van számlavezetési díja (nem mindenhol) és aztán X ft kötési díj ellenében tudsz vásárolni részvényt. Visszaváltásnál szintén X ft-ért válthatod vissza, az X ft a brókercég jutaléka.
2020. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, kimaradt az a lépés, hogy ha megnyitottad az értékpapír számlát a brókercégnél vagy banknál, akkor az értékpapír számlára át kell utalnod a normál bankszámláról a pénzt (ez lehet, megint plusz költség)
2020. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 7. 23:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem akartam neked megírni, mert gondoltam, sokan lükeségnek tartanák, de én a helyedben most nem vennék osztalákfizető részvényt, CSAK AZ OSZTALÉK MIATT.


Hogy miért? Mert a kronavírus miatti leállások sok cégnél jókora veszteséget okoz, így egyáltalán nem biztos, hogy idén fizetnek osztalékot. "Békeidőben" persze más...


Most már alá is tudom támasztani a véleményemet:

[link]

2020. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!