Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni hogy...

Leveskee kérdése:

Valaki tud segíteni hogy hogyan tudnék beletanulni a tőzsde világába?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok és pont ezért szeretném megragadni a lehetőséget. Ha valaki tud olyan módszert amivel pár év vagy akár pár hónap alatt bele lehet tanulni (vagy legalábbis olyan tudást szerezni amivel bele tudok fogni) akkor tudna nekem segíteni (olyan tanfolyam vagy esetleg iskola)

A választ előre is köszönöm



2020. ápr. 8. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Első lépésként végezz el egy közgé egyetemet.
2020. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első, ez a létező legrosszabb tanács, amit adhatsz. Abszolút semmit nem tanítanak ott a tőzsdézésről (sem) és ha arra a tudásra kellene alapoznia (ami lényegében egyenlő a nullával) akkor biztos bukás lesz belőle. (Tudom, mert én pl elvégeztem, és szart sem tanítottak.)


Kedves kérdező!


Javaslom olvass el előbb több könyvet. Ezeket tudom ajánlani:


Sólyomi Dávid - Osztalékból szabadon

Benjamin Graham - Intelligens befektető

Várkuti Géza - Forex trading az alapoktól a mesterfogásokig

Philip A. Fisher - Közönséges részvények, rendkívüli profitok.


Ezen kívül olvashatod pl a Minnert is, neki van tőzsde képzése is, emellett igényes Youtube videókból is sokat tanulhatsz.


Nem leszel ezek után egyből sikeres, ahhoz gyakorlati tapasztalat is kell majd, de abban fog segíteni, hogy a legalapabb hibákat elkerüld, illetve tudd, hogy neked mi a leginkább megfelelő és miért.

2020. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül még demo számla nyitását javaslom. Igazi részvényekkel, igazi, szinte real time árfolyamváltozások mellett tudsz gyakorolni. Ha pl egy évig csinálod és gyakorlod és eredményeket érsz el, megpróbálhatod élesben is már, csak a higgadtságodat kell megőrizned.
2020. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pretorius25 ***** válasza:
Én amondó vagyok, hogy a gyakorlat teszi a mestert. Próbáld ki ezt: www.etoro.com . Itt kapsz 100 000 dollár játékpénzt demo módban pedig addig gyakorolhatsz, amíg azt nem érzed h belejöttél, és megpróbálnád valódi pénzzel.
2022. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!