Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig fog tartani...

Szerintetek meddig fog tartani a gazdasági válság?

Figyelt kérdés
Van egy vállalkozás ötletem arra az időszakra ha elkezdődik a gazdasági válság kezelése, viszont tanácstalan vagyok hogy mégis mikor fektessem le az alapokat hozzá.

2020. ápr. 9. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor majd tényleg látod a lehetőséget.

Jelenleg minden bizonytalan, benne van, hogy valami csoda folytán 1-2 év múlva helyrerázódik a dolog, de ahogy most kinéz, az egész világ nagyon súlyos, beláthatatlan recesszió elé néz, ami sok-sok évig is eltarthat és alapjaiban rendezheti át a világgazdaságot és akár a politikai/társadalmi struktúrákat.

Reméljük, hogy az előbbi lesz igaz.

2020. ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem, mivel ez nem strukturális válság, és a piac már beárazta a mostani helyzetet lesz egy V alakú visszapattanás. Az első beszámolók után lesz még egy visszaesés, de a termelés helyre állását követően jelentős gazdasági növekedés lesz újra.
2020. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

"Szerintetek meddig fog tartani a gazdasági válság?"


Szerinted meddig fog tartani a vírus okozta járvány? Egy hulláma lesz vagy végeérhetetlen lesz? Ausztriában, Németországban már lazításokat terveznek, Spanyolország, ami még ki sem lábalt a vírusból, már ápr. végi lazításokról beszél, stb.


Van fogalmad/fogalmatok róla, mi lesz itt, ha túl korán beindul az "élet"? egy soha véget nem érő hullám lesz belőle.


Szóval mivel a járvány végét sem tudjuk, így a gazdaságra gyakorolt hatását sem lehet felmérni - azt meg főleg nem, hogy melyik országban hogy sikerül talpra állni. Jó eséllyel nem Magyarország lesz az élenjáró :-(

2020. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen át kell mennie a társadalom jelentős részén a vírusnak, csak ezt sokan még nem fogták fel. Ez egy adottság, amivel együtt kell élni. Nyilván mindenki boldogabb lenne, ha nem lenne semmilyen halálos betegség a Földön, de sajnos van, ez is egy közülük.


Örüljünk, hogy nem az Ebola szabadult el nálunk, az kocsit nagyobb szívás lenne, és indokolná is talán ezt a pánikot.

2020. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Azért nem mindegy hogyan is akarod lehúzni a bajbajutottakat.

Az ipar újra fog indulni 1-2 hónap alatt, az nagy kérdés, hogy milyen volumenben. Én tartok tőle, hogy lesz egy durva ostorcsapás effektus a rendszerben. A turizmust el lehet kaszálni erre az évre. Még a síszezon is gyenge lesz nagyon szerintem. Vendéglátás, szolgáltatásokat pedig huzamos visszaesés sújtja majd. Mire a vírus lecseng, az emberek pénze elfogy. Spórolni fognak. Ezt viszont már becsülni is szinte lehetetlen, mert az előzők függvénye.

2020. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
21%
ameddig gerjesztik a kovidióták
2020. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5

Szóval szerinted aki vállalkozást indít, az lehúzza a bajbajutottakat?

Esetleg arra nem gondoltál hogy új vállalkozásokkal új munkahelyek jönnek létre?

Egyébként az amit én tervezek az pont arról szól hogy a frissen induló vállalkozásokról egy elég nagy terhet vegyen le. Pont emiatt szeretném akkor elkezdeni ha elkezdünk kilábalni ebből a válságból.

2020. ápr. 9. 13:08
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem kb 4-6 év múlva leszünk kb ugyanott, mint most. 3-4 év lejtmenet, 1-2 év emelkedés (mire ide érünk megint), utána meg meglátjuk.
2020. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem, mivel ez nem strukturális válság, és a piac már beárazta a mostani helyzetet lesz egy V alakú visszapattanás"


És ha azt mondom az egész rendszerrel strukturális probléma van, amit a legutóbbi 2 válság óta (dotkom+2008) csak foltozgatunk? Öveket becsatolni, jövő héten jön a medve. Brummm. ;)

2020. ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Igen megértem. Valószínűleg sokáig el fog tartani a válság. Nem lesz könnyű az elkövetkező időszak.
2020. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!