Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnak velem, ha nem...

Mit csinálnak velem, ha nem fizettem a csekkeim pl. ELMŰ, közös költség stb?

Figyelt kérdés
Most nincs adóhatósági eljárás, nincs behajtás, nincs ellenőrzés.. mi történik?
2020. ápr. 9. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Egyelőre semmi, csak kapod a felszólítókat.

Nem javaslom, mert az összeg gyűlik, és a végén túlnő rajtad a tartozás.

Több cég felé fogsz tartozni több havi díjjal, később hogy tervezed rendezni?

Ha ennek egyszer vége lesz, majd kapsz újabb felszólítókat, de nem a végtelenségig. Ki fogják adni behajtónak, majd végrehajtónak, azoknak pedig olyan plusz költségeik vannak, hogy csak pislogsz.

Tudom, volt végrehajtásom, a végrehajtó 600 ezret tett rá pluszba...

Nálad meg sok kicsi sokra megy, pillanatok alatt lesznek a 10-20 ezres számláidból több százezres tartozások, amik egyre csak kamatoznak.


A végén vagy a fizetésedből fogják letiltani, vagy ha van ingóság, ingatlan a neveden, akkor akár árvereznek is. Nem te lennél az első, akinek a házát egy közmű-tartozás miatt viszi a végrehajtó.

2020. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre felfüggesztették a kikapcsolásokat, de ahogy előttem is írták: ez nem jelenti azt, hogy amikor újra indul a normál élet, akkor nem fogsz ott állni hirtelen egy nagy tartozással.

Közös költség tartozást is ráterhelhetnek a lakásra, jelzálogként.


Ha pl. nem fizetsz 3 hónapig villanyszámlát és mondjuk 5 ezer ft a számlád havonta, akkor a 3 hónap után egyszercsak 15 ezer ft tartozásod lesz - és amikor beindul az élet, semmi perc alatt kikapcsolják, ha nem tudsz fizetni - max részletfizetést kérhetsz...


És de, behajtás is van (régebbi ügyekben) és ellenőrzés is.

Lényeg a lényegben: ha tudsz, valamit azért fizess, hogy ne legyen hirtelen egyszerre sok adósságod.

2020. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Később majd behajtási költségekkel együtt fizetheted ki a többszörösét.
2020. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi a türelmi idő, pl. kommunális adó számla, ELMÚ számla esetén, hogy ne legyen többszörös behajtási költség?
2020. ápr. 9. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kommunális adó miatt engem 3 év elteltével szólítottak fel, mert vettem egy házat vidéken, azt se tudtam, hogy létezik ilyen adó, és nekem kell jelentkeznem, hogy hahó, adót akarok fizetni!

Egyébként gondolom nem egy nagy összeg, az enyém legalábbis egész évre 10 ezer.

Abból nem lesz semmi gond, ha idén nem fizeted, filléreket kamatozik.


ELMŰ és társai alapesetben 60 nap után kapcsolna ki, ez most ugye nem fog megtörténni. De hogy később mikor adják át behajtásra, arra nincs szabály, majd a helyzettől függően eldöntik.


Miért akarsz ennyire a nemfizetésre játszani?

Most lehet halasztgatni, ha igazán nagy baj van, de ha tudsz, valamennyit fizess, hogy ne a teljes összeg halmozódjon fel, csak egy része.

2020. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én kommunális adóm, amit kaptam egy évre 44000 forint egy másfél szobás lakás Budapesten.
2020. ápr. 10. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!