Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy vállalkozást...

Hogyan lehet egy vállalkozást beindítani?

Figyelt kérdés

Jelenleg még nem rendelkezem semmilyen képesítéssel esetleg kávézó/ bár vagy nyelvi területen (nyelviskola, tolmacs iroda) érdekelne a dolog de nem tudom hogyan lehet ilyenekbe belekezdeni és még egyetemi is elottem van.


Hogyan lehet ehhez meg az anyagi háttér?



2020. ápr. 19. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmész dolgozol alkalmazottként, félre rakod a pénzt, aztán ha összegyűlik valamennyi már ott is van a kezdőtőke.
2020. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

1-es meglehetősen jól leírta a választ.


"és még egyetemi is elottem van"


Mit akarsz tanulni az egyetemen?

Szóval min. 3, de inkább 5 évről beszélünk.


Most épp egy baromi nagy válság szerintem eljén vagyunk, a kérdésed jelen pillanatban abszolút nem aktuális, amikor óráról órára változnak a rendelkezések, pillanatonként változnak a szabályok és amit most mondunk, - az egyes válasz kivételével - az szinte biztos, hogy nem lesz igaz 3-5 év múlva.

2020. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, milyen vállalkozás. Én nyelvtanár vagyok EV-ként, nagyjából 2 nap alatt megvoltam minden szükséges adminisztrációval (még ennyi sem lett volna, ha online intézem, de voltak kérdéseim, emiatt inkább kormányablaknál csináltam, és a NAV-hoz is bementem "oktatásért"), kezdő költsége ennek a tevékenységnek nem igazán van, nem is voltam alkalmazott soha. De például egy kávézóhoz kell egy helyiség, készlet, ezerféle engedély stb.
2020. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Kávézó az egyetem mellett, ha nappalis vagy elég jó lehet, de ha csak pénzzel akarod megoldani a vállalkozást akkor nagy bukta is lehet. Melléktevékenységbe meg elfér mellette a nyelviskola.Az kevésbé körülményes.


Előbb legyenek szakmai ismereteid pl. dolgozz vendéglátàsba ne csak egy nyarat tanulj gazdasági ismereteket hogyan működnek, adóznak, stb a vállalkozások, esetleg egy vendéglátó üzletvezetői sem hátrány vagy második szaknak egy turizmus-vendéglátás . Passzív félév alatt is lehetsz álláskereső ahol a következő félévet már tudod a vállalkozás miatt passzivaltatni amire kezdő bértamohatadt meg 0% hitelt is kaphatsz, vagy megfelelő önerő mellett munkahelyteremtő támogatással és támogatott munkaerővel el tudsz indítani, ami utàn ugyanúgy 3. félévben már lehetsz újra aktiv hallgatói jogviszonyos és ráadásul ezzel sokat spórolsz a vállalkozásnak és marad időd a fejlesztésekre is.

2020. ápr. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék rá, a 2-es válasz miért lett lehúzva?

Most szépen megválaszoltátok a nyelviskolát, hogyan lehet indítani, csakhogy azok már most is "haldokolnak", főleg, hogy még az egyetemhez kötelező nyelvvizsgát is kezdik eltörölni, ráadásul a google fordító is egyre jobb.

Honnan tudjátok azt, hogy 3-5 év múlva még akarnak az emberek nyelvet tanulni?

Kávézó nyitásához meg munkagyakorlat, üzleti ismeret vagy tapasztalat szükséges, meg pénz.

Na mindegy... Majd 3 év múlva visszanézek :D

2020. ápr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat

(En nem huztam le senkit)

2020. ápr. 20. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!