Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sürgős: kivennéd a pénzed?...

Sürgős: kivennéd a pénzed? (Végrehajtás)

Figyelt kérdés

Egy ügyben kaptam levelet a vegrehajtotol. Mivel nem értek egyet, ügyvédhez fordultam, a tanácsára ma feladtam a levelet a közjegyzőnek.

Közben viszont ma kaptam egy értesítést a banktól, hogy a netszamlan gyűjtött megtakarításomat áttettek a főszámlára (hatósági utalás), gondolom, készülnek a levonasra. Kivegyem a pénzem, nehogy levonják az összeget - mert esetleg valamiert nem kapja meg a közjegyző a levelet vagy egyéb tévedések stb.miatt?


2020. ápr. 28. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Azt a pénzt valószínűleg nem tudod levenni,ha nem is vonták le, zárolva lehet már. Próbáld ki.


Ha ma adtad fel a levelet, lehet, hogy csak jövő héten ér oda.

2020. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Nehogy kivedd!

Ha sikerülne is, fedezetelvonás!

2020. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Azt már nem tudod kivenni.
2020. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Örülnék, ha valaki még olvasná: a levelet 15-én vettem át, és 15 napon belül kell válaszolnom, ez ugye 30-a.

Ma adtam fel a levelet (ajánlott, tértivevény és elsőbbségi).

Miután kiírtam a kérdést, elmentem, és felvettem majdnem az összes pénzt, pár ezer maradt rajta. Erre az imént kaptam egy értesítést, hogy a maradék pár ezret átutalták a végrehajtó irodájának.

Most én vagyok a hülye? Ha 15-én vettem át, akkor 30-a előtt hogy vonhatja le?

2020. ápr. 28. 21:39
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok benne, hogy az ugyved ertelmes tanacsot adott-e.

Ha nem ertezs egyet a vegrehatjtoval, miert nem fele cafolod a tenyallast, miert kozjegyzonek?


Amugy se vagyok benne biztos, hogy egy gazdasagi tartozast erdemes ugy hatraltatni, hogy onnantol akar fedezetelvonas buncselekmenyet is radverhessek, mivel innentol eleve rosszhiszemuen, a tartozas meg nem fizetese celjabol tuntetted el a penzt. Igy a tartozas melle penzbuntetes, vagy felfuggesztett is jarhat (kerdes, hogy meg milyen kreativ indokkal probalod meg elrejteni a penzt).

Nem tudom mennyire erne meg a tiszta erkolcsi bizonyitvany elbukasa akar...

2020. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezekre nem tudok válaszolni, de ha 15 napom volt válaszolni, akkor a 13.napon hogyan/miért vonhatta le a pénzt?
2020. ápr. 28. 22:24
 7/9 A kérdező kommentje:
30-ig akármilyen indokkal felvehetem a pénzt. Akar érkezhetne is a szamlamra 500 ezer mondjuk holnap vagy holnapután, amit levonhatnék.
2020. ápr. 28. 22:27
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egy ügyben kaptam levelet a vegrehajtotol."


Milyen tartalommal? Végrehajtók nem szoktak határidőket megszabni. Vagy fellebbeztél valami ellen, netalántán végrehajtási kifogást nyújtottál be?


Nem minden szünetelteti az eljárást, éppen ezért menet közben - míg a leveled megkapja - dolgozik tovább a végrehajtó. Ha szüneteltetné valamilyen esemény a végrehajtási eljárásod, akkor nem lenne inkasszó a számládon.


Nem tudjuk, hogy konkrétan miről van szó, mert nem írtad meg.

2020. máj. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valóban dolgozik a végrehajtó, ezért jó, hogy kivettem a pénzt. Egy régi internet szerződés alapján követelnek pénzt 4,5 évre visszamenőleg, de azt én akkor megszüntettem, viszont papírom nincs róla. A cég meg nem tudott információval szolgálni, illetve csak annyival, hogy már archivaltak az adataimat...
2020. máj. 28. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!