Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Úgy érzem nagyon lassan...

Úgy érzem nagyon lassan haladok előre pénzügyileg, más is így van vele? Ki mennyit tud félretenni havonta?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok 2 éve dolgozom, főállásban egészségügyben emellett van egy másodállásom is.

Albérletben élek barátnőmmel egy éve, autót tartok fenn az albérlet mellett.

Olyan 200-250 ezer Ft a fizetésem összesen.

Havonta olyan 50 ezer forint körül tudok elrakni... Én keveslem de mégis jobb mint a semmi..

Már összegyűlt szép összeg, de ígyis azt érzem hogy kevés... Szeretnék egy újabb, jobb autót. Ez most a cél, később lakás. De ha most veszek egy újabb autót akkor ennek a félretett pénznek annyi... És azért jó ha van emellett még kis tartalék, akár nyaralás vagy bármi...

Nem tudom ki hogyan csinálja?

Ismerősöm azt mondta hogy ha a félretett pénz elmegy akkor majd sprolok ismét ne izguljak... De ez a két év is olyan hosszú volt mire összegyűjtöttrm ezt a 'keves' pénzt.

Valaki tud tanácsot adni? Idősebb, tapasztaltabb ember?



2020. máj. 1. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Lakás, amilyen gyorsan csak kijön az önrész. Akkor már a saját ingatlanodba pumpálod a pénzt (jobban mondva a bankba, de akkor is a tiéd az ingatlan).

Én nem haladok lassan, jó helyre van félretéve a pénzem, így az sem haszontalanul hever a párnahuzatban. Egyetemre járok, mellette dolgozom, kollégiumban lakom albérlet helyett, hogy megspóroljam ennek az összegét is.

2020. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Mi ketten vagyunk, a fizetésünk megegyezik a tiéddel.

Havi 120.000-et rakunk félre. Tavaly ez 170.000 volt, de jobb minőségű albérletbe költöztünk.

Én elégedett vagyok vele. Mi vettünk autót tavaly, de használtat. Megengedhettünk volna újat is, de feleslegesnek tartottuk erre kidobni a pénzt. Egy éve van meg a kocsi, még semmi baj nem volt vele szerencsére.


Döntsd el, hogy akarsz-e lakást. Ha igen, akkor hagyd a kocsit,mert nagyobb városokban kell idő az önrész összespórolásához, pláne ha te egyedül vagy.

Ha nem akarsz lakást, akkor pedig gyűjtsd pár havi vésztartalékot és fektess élményekbe vagy tanulmányaidba. Bármibe amitől jobban érzed magad.

Nekünk nem volt fontos a saját lakás, így nem görcsöltünk erre rá. Attól függetlenül van 7 milliónk félretéve, ha kellene.

2020. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvass!


[link]

2020. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
26 eves vagyok, nettó 250ezret keresek, párom 190ezret, összesen kb. 230ezret rakunk félre havonta. 1 autót tartunk fent, amíg tehettük, csak alberli szobát béreltünk ketten, így lett pénzünk saját garzonlakásra, hitelmentes. Igy a havi rezsi összesen 25ezer
2020. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Minek újabb autó?


Annó 2 éve lecseréltem az első autómat ami egy swift volt, a mostanira meg ráköltöttem már a vételárát minimum.. Ennyi pénzből az első autót újjá lehetett volna építeni és a világból kivitt volna. teljesen felesleges volt a váltás, nem értem el vele semmit, csak hogy 1 millióval kevesebb pénz van a számlámon. Szóval gondold meg az autócserét 3x is mielőtt belevágsz.


Ad2, Tartalék az első.. ha az autóvásárlás lenullázza a tartalékaidat, akkor felejtsd el de sürgősen.


Barátnőd nem tesz félre semmit? nem száll a albérletbe bele semmivel?


"Nem tudom ki hogyan csinálja?"


Az okosabbja nem másnak dolgozik. Fő és mellékállásodnak is van egy kereseti maximum értéke. Olyan dologba kell tolni az időt, pénzt energiát, aminek nincs felső határa... Te most 8333Ft-ot keresel havonta, aminél nem tudsz többet, mert nincs elég munkaóra a napban, elfáradsz, kiégsz stb. Én ezt a pénzt a webshopomba összehozom 4 termék eladásával... és nincs megszabva, hogy csak 4 terméket adhatok el, mert elfáradtam.


200-250eből nyaralás, új autó, lakás lehetőségek közül inkább egy választható, mert egyszerűen ehhez kevés az az összeg.

2020. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Jajj hagyjad már a hülyeséged utolsó. 2020-ban mindenkinek webshopja van :DD nevetséges
2020. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

#6 Nem, nincs mindenkinek webshopja 2020-ban. Neked sincs, a kérdezőnek sincs. Nekem meg van.



Irigykedés helyett inkább tanulj és akkor lehet neked is.

2020. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na küldd el akkor azt a webshopot!


Mindenki azt mondja, hogy nyisson webshopot az, aki passzív jövedelmet akar. Kissé túltelített lenne a piac, nem gondolod? :)

2020. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Webshophoz minek tanulni? :) Pont, hogy tanulatlanok szoktak ezzel foglalkozni. Dolgoztam jól menő webshopnál, ha valaki jól akarja csinalni, akkor kb. dupla annyi melót kell beletenni, mint amennyit napi 8 órában egyébként tenne. Aki mást állít, annak sosem volt webshopja
2020. máj. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minek ujabb auto?

Amig nemvagy anyagi biztonságban ezek mind csak jólét, kényelem

Katona vagyok, havi 220netto megvan általában bőven

100at min eltudok rakni, de amig nincs pár milla addig a jobb auto ßs társai felesleges dolgok

2020. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!