Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek be fog szakadni...

Szerintetek be fog szakadni még a tőzsde a közeli jövőben?

Figyelt kérdés

Mikor márciusban elrendelték a korlátozásokat Mo.-on, elég sok részvény ára bezuhant, azóta kb. 20%-kal visszajött minden.


A kérdés az, hogy számíthatunk e még egy (valószínűleg kisebb, de szintén szignifikáns) zuhanásra, és ha igen, milyen területeken főleg? Pl. egy MOL, OTP és/vagy Richter ki vannak téve ennek?



2020. máj. 3. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Én számítok. Elég borúlátó vagyok a vírust illetően, szerintem idén nem fog rendesen újraindulni az élet. Az emberek egyre jobban kezdenek kifogyni a liquid tartalékaikból, ezért kénytelenek lesznek eladogatni a befektetéseiket.
2020. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dávid ***** válasza:

Természetesen.

Még több pénz pumpálása ideiglenes segítség a gazdaságnak, de ez a közeljövőt megterheli.


Matolcsy pénzt nyomtat, a FED pénzt nyomtat, az államadósság (és a hitelezés) az egekben, kártyavár előbb-utóbb összeomlik.


Ezt ők is tudják, nem hülyék, csak épp a politikusok a hátralevő 2-3 évben gondolkodnak.


A rossz hír, hogyha nem fekteted be a pénzed, az hamar elinflálódik.

Ha összeomlik a gazdaság, a lakásod is feleannyit fog érni és fele pénzért tudod kiadni.


Így azt mondom, az összeomlás az biztos, de eddig is 10 évente összeomlott a magyar gazdaság (rendszerváltás, 2001. dotcom buborék, 2009 devizaválság, 2020.covid-19)


Tehát itt meg kell különböztetni rövidtávú összeomlást (koronavírus) és hosszútávút (második pénzügyi válság).


Olyan országok papírjaiba (pl ETF) érdemes hosszú távra fektetni, amik nem használják a pénzpumpát.

2020. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!