Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most hogy válság van, mennyire...

Most hogy válság van, mennyire költitek a pénzetek, mi az amiket még vesztek úgy, mint azelőtt?

Figyelt kérdés
pl., könyvre költöttök?

2020. máj. 3. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
ugyan úgy kötök mint azelőtt.
2020. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
A válság előtt sem költöttem haszontalan dolgokra (nekem sajnos a könyv is az, nem szeretek olvasni), most sem teszem. Egy éven belül indítani akarok egy saját vállalkozást. Arra kell a pénz.
2020. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Más hónapokban kb. 130-140 ezer forintot szoktam költeni, a többi megy megtakarításba. A költésből fix 50 ezer körül van az albérleti díj+rezsi összesen. Vidéki nagyvárosban élek albérletben egy lakótárssal közösen, azért csak ennyi. Most áprilisban 90 ezer forintot költöttem összesen, amiben már benne van az 50 ezer ft lakhatási költség is. Nagyon meglátszik, hogy nem jártam el sehová, nem költöttem ruhára, szórakozásra, sportra sem.


Szerencsére olyan szakmám van, amit egyáltalán nem érint a mostani leállás és valószínűleg később a válság sem.

26/F

2020. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Kajára kevesebbet költöttem, mert meg tudtam sütni a fagyóban a sok húst, benzinre de kell költenem, illetbe boltba e jarkalok, ahiva szoktam (mömax, pepco, kik stb). Cserébe rendes online rengeteg fonalat, a horgolás az egyik hobbim, vettem egy atkaporszivot, illetve pár pólót online. Még így is kevesebbet költöttem, mint szokta...
2020. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Csak létszükségletre költök amig vége nincs a korona hisztinek
2020. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Kaja, rezsire-ahogy eddig is.
2020. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Most épp spórolok, mert ha már idén egyáltalán nem lehet utazni (tudom, hogy még nem 100%, hogy egész évben ez lesz, de bizonytalanra nem foglalok, amik voltak terveim azoknak meg már így is, úgy is kampó), akkor úgy döntöttem, hogy jövőre egy nagyobb álmomat valósítom meg.

Szóval most a komolyabb utazáshoz elteszem, amit idén a kisebbekre költöttem volna, és teszek még hozzá. Így könnyebb spórolni, ha van konkrét tervem; már időpont, helyszín, minden megvan, hogy mit szeretnék.


Tehát ez most spórolás, de egyébként ami kell, azt most is megveszem. Én könyvre sokat szoktam költeni, viszont most épp emiatt karácsonyról van egy csomó, ami még vár, ezért jelenleg arra nem tervezem.

2020. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Nagyjából ugyanannyit költök, ugyanazokra. A vírus előtt sem voltam költekező, most sem vagyok az. Az állásunkat a párommal nem érintette a járvány, ugyanúgy be kell járnunk dolgozni, így az életvitelünk szinte semmit nem változott a vírus hatására.
2020. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Eddig sem szórtam a pénzt, de ami kell vagy amire vágyom azt megveszem.
2020. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

5-ösnek: valószínűnek tartom, hogy az intenzívet is megjárt ismerősöm nem osztaná a "hiszti" - véleményedet. Meg az elhunyt EGÉSZSÉGES, tatabányai kórházi dolgozó felesége sem és a többi elhunyt hozzátartozói.


[link]


Kérdezőnek: ugyanannyit költünkk, illetve picit többet, mert van időnk tanulni (könyv, online tanfolyam)

2020. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!