Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki próbálta már az online...

Valaki próbálta már az online tőzsdét? Mesélnétek tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne aki megbízható cégnél kereskedett, és vett is ki pénzt. Pár mondatot tudtok mesélni az egészről? Mi hogy működik?

2020. máj. 6. 04:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

"Valaki próbálta már az online tőzsdét?"


Nem, még senki :-)


"Olyan érdekelne aki megbízható cégnél kereskedett, és vett is ki pénzt." - a tőzsdézés lutri, megbízható cégnél is elbukhatod az összes pénzedet, ha rosszul döntesz.


" Pár mondatot tudtok mesélni az egészről? Mi hogy működik?"


Ne már... Most komolyan, azt kéred tőlünk, hogy írjuk le az egész tőzsde működését?


Írd be a keresőbe, hogy "tőzsdei kereskedés alapjai" és olvasgass.


Adok Neked útravalóul egy nagyon fontos tanácsot: tőzsdére csak olyan pénzt vigyél "játszópénz"-t, ami nem fáj, ha az egésszet elveszted. Ha ezt megfogadod, az első lépés már meg is van :-)

2020. máj. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem írtad mivel akarsz foglalkozni, deviza tőzsdével, vagy érték tőzsdével, én az utóbbira tudok választ adni

Akkor még, mikor én kezdtem, be kellet menni a bankba, megkötni egy csomó szerződést, megnyitni az értékpapír számlát, stb.

aztán lesz egy felület, szoftver, vagy online ahol látod az árakat, kereskedést, a pénzedet ilyesmit. Kb mint egy webáruház, be teszed a kosárba és megveszed, vagy eladod. Utalhatsz a számládra pénzt és ki is utalhatsz magadnak. Hát dióhéjban kb ennyi az egész.

2020. máj. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nagyvonalakban értettem hogy az egész kell.


Árupiacra gondoltam. Ezekrt azért tudom, kicsit konkrétabbra gondoltam. Mennyire stresszes, ki higy csinálta, mivel, mit használt, stb.

2020. máj. 6. 06:51
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eleinte stresszes volt, ma már nem az. Bár én nem foglalkozok árutőzsdével, kizárólag részvényekkel kereskedek, kb 12 éve. Bukóm volt már, dupláztam is már, a pénzem nem buktam el:)

a tőzsdén úgy bukhatod el a pénzedet a legkönnyeben, ha 5x tőkeáttétellel kereskedsz, ilyenkor a nyereség 5x, persze a bukovári is. Hamar lehet sokat veszíteni és fordítva. Ha simán veszel részvényt úgy is lehet bukni, sőt, de ha nagyon mellé lősz, legfeljebb kiülöd.

portfóliót kell építgetni, aztán egyszer csak elkezd majd tejelni, vagy nem:)

2020. máj. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Van mód arra valahol hogy tőkeáttét nélkül lehessen kereskedni? Tudsz nekem ajánlani egy platformot, esetleg amit te használsz? Van ott demószámlára lehetőség?


Nagyon sokat segítesz egyébként, köszi szépen, megy minden válaszodért a zöld!

2020. máj. 6. 07:37
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Félre értetted, a tőkeáttételes kereskedés az egy lehetőség. Alapból ennélkül kereskedünk, azt külön ki kell választani, ha úgy akarsz kereskedni.

keress egy brókercéget, nézd meg a fórumokat, miket írnak az emberek, aztán hajrá.

Céget ajánlani nem szeretnék.

2020. máj. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nekem van értékpapír számlám, ott úgytudom nincs demo számla. Az inkább a forexeseknél van.
2020. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper, köszönöm!

Azért akartam céget kérni mert a saját marketingjüknek nem akarok hinni. Köszi szépen!

2020. máj. 6. 09:08
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én épp most keztem el tőzsdézni, és a Random Capital-nál nyitottam számlá. Tökjó volt hogy az egészet online el lehetett intézni, koronavírus miatt nem kellett személyesen sehova bemennem. Gyakorlatilag az egész adminisztráció egy délelőtt meg volt, már tegnap délutántól kereskedhetek is. Amúgy egyszerű nagyon, de ha valahol elakadnál, hívd az ügyfélszolgálatukat, segítenek.
2020. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

#4


A tőkeáttétel nem befolyásolja a nyereség / veszteség összegét.


Nem tudom, mióta tőzsdézel, de ez egy alapvetés.


Próbáld ki, nyiss meg egy-egy azonos pozíciót két külön számlán, az egyiken 1:1 tőkeáttéttel, a másikon 1:30 tőkeáttéttel. Vesd össze a végeredményt, a profit vagy veszteség fillérre ugyanannyi lesz mindkettőn.


A különbség abban lesz, hogy nagyobb tőkeáttét esetén kisebb lesz a szükséges margin. Semmi más különbség nincs.

2020. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!