Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri ETF-et venni sima...

Megéri ETF-et venni sima részvények helyett osztalék portfolióba?

Figyelt kérdés
Osztalékbefektető révén nekem úgy tűnik, a distributing ETF-ek jóval drágábban jönnek ki, mint a sima részvények. Ha megnézek pl egy US Dividend Aristocrats (SPYD) ETF-et, rögtön indulok 0,3% TER-el, majd rájön még a 15% withholding tax USA és Írország között, majd miután kifizetik nekem az osztalékot megint jön rá 27,5% osztalékadó (Ausztriában élek). Így csak az adó része 42,5%, + 0,3% TER. Ha ez tényleg így működik, ez teljesen értelmetlenné teszi szerintem a distributing UCITS ETF-eket, mert kőkemény árat fizetünk a diverzifikációért. Javítsatok ki ha tévedek. Én az accumulating ETF-eket nem szeretem mivel nekem fontos a cash flow, és szeretem magam eldönteni mibe fektetem új osztalékokat.

2020. máj. 7. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért, ha sima részvényt veszel, nem fizeted ugyanezeket az adókat?
2020. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A withholding tax vagy az osztrák osztalékadó közül az egyik nem igényelhető vissza?
2020. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sima részvénynél csak 27,5% lenne az adó, de az ETF esetében ez megnő a 15% withholding adóval (USA-Írország). És a sima részvényeknél TER sincs.
2020. máj. 7. 18:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Második: Nem tudom, ezen gondolkoztam én is, hátha jön majd valaki okosabb mint én és felvilágosít.
2020. máj. 7. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha fontos nekem a cash flow, akkor nem ETF-et veszek, mert az S&P500 és div. aristocrats ETF manapság tele van túlárazott komponensekkel.

Ha nem fontos, akkor meg sokkal kevesebb a macera az acc ETF-el minden szempontból.


Ha cash flow-ról beszélsz, akkor 40ezer dollár befektetés hoz havi 100$-t. Annyi pénzből meg már lehet venni egyedi részvényeket.

Ennél kevesebbnél meg teljesen jó az acc ETF, tök mindegy, hogy az aprót hova fekteted be újra, amíg csak apró.

2020. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!