Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 20-23 éves...

Hogyan lehet 20-23 éves egyedülálló lányoknak saját lakásuk?

Figyelt kérdés

A távoli ismerősi körömben egyre többen posztolják a “Készül a lakás/ház” nagy átalakítós/ építkezős képeket ahol egyedül élnek.

Milyen módon lehet ilyen fiatalon saját lakásban élni?

Megkérdezni nyilván nem fogom őket, inkább a Ti véleményeitek vagy tapasztalataitok érdekelnének főleg ha a Nektek is vannak ilyenek az ismerősi köreitekben.



2020. máj. 9. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Például a szüleik támogatják őket.
2020. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
A rokonság, elsősorban a szüleik segítik őket.
2020. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Anyuci, apuci alájuk rakta, esetleg pénzes palival jöttek össze. Mert annak sok realitása nincs, hogy ennyi idős korára valaki saját erőből össze szedje egy lakás árát.
2020. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
35%
Persze mindenki alá aláraknak mindent.. ezt a legegyszerűbb gondolni. Véletlenül se lehet, hogy megdolgoztak érte?! Én pl külföldre mentem suli után, pár év alatt meg lehet keresni azt a pénzt.
2020. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
28%

Na, látom, jön a szokásos szcenárió...


A dehonesztáló "alájuk rakják" c. proli irigy dumával....


Az egyetlen különbség az, hogy van, aki a saját lakására keccsöl, míg mások egy generációval előbb/később keccsölnek.

Aki a szüleitől kap lakást, az ugyanúgy a saját gyerekeinek is venni fog. Ergo ugyanúgy spórolnia kell lakásra.

2020. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Az én baráti/ismeretségi körömben kb. mindenki kapott támogatást a szüleitől. Aztán az első kis lakást már a saját munkájukból egyre nagyobbra cserélték az évek folyamán.


És ezzel párhuzamosan kőkeményen félretesznek a gyerekeik majdani támogatására.

2020. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
Mi pár évvel idősebben, de családi segítséggel, saját spórolással és hitellel vettünk. Majd, szépen az év végi jutalmakból eltörlesztettünk. Utána úgyis kell még lakás, hogy a gyerekeinknek is tudjunk adni. Szóval nagy segítség a családi támogatás, de az évek alatt ugyanúgy kell még jobb lakásra, illetve másikra spórolni.
2020. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
58%

"Na, látom, jön a szokásos szcenárió...



A dehonesztáló "alájuk rakják" c. proli irigy dumával...."


Akkor matekozz utána egy kicsit. Jó esetben az ember 20 évesen kikerül a nappali oktatásból egy szakmával.


Ha egy magasan átlag feletti 500ezer Ft-os pályakezdő fizetéssel indít, és 3 évig egy forintot sem költ magára, és otthon lakik. Akkor lesz annyi pénze, hogy legalsó árkategóriás vidéki panelt talán tud venni.


Szóval annak nincs realitása hogy normális munkával saját lakást vegyél 23 évesen, és lehet itt prolizni bár ezt szinte mindig csak a legnagyobb tuskó emberek teszik, ez csak matek.

2020. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek az előttem szólókkal (kivéve a negatív kontextusú "alájuk rakta").


EGy normálisan funkcionáló családban ez természetes, hogy a szülők segítik a gyerekeiket. Nagyon rossz (és irigységet sugalló) megközelítés, hogy aki lakást kap, az ellustul, és mindent készen vár továbbra is az életében!


Ez nagyon nem így van! Ritka az olyan eset, hogy valaki húszévesen egy akkora házat kap, hogy élete végéig, akár 4-5 gyerekkel is jó lesz neki. Kap egy alapot, amit aztán szükség esetén jobbra/nagyobbra/szebbre cserélhet, a saját spórolásaiból.

2020. máj. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

# 8/

Szerintem nem értetted meg, hogy mit írtam.

2020. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!