Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A végrehajtónak járó járulékot...

A végrehajtónak járó járulékot kinek kell megfizetni?

Figyelt kérdés

5 millió forintig 8% a behajtási járulék összege.


Tegyük fel, hogy 1 millió forintot követel a behajtó cég.

A 8%-os járulékot a végrehajtást kérő vagy az adós fizeti?


Az adós fizet 1 millió + 80.000 forintot?

Vagy az adós 1 milliót fizet, és a végrehajtást kérő 1 millió-80.000 forintot kap?


2020. máj. 9. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az adós fizeti ezt is, tőle kell levonni.
2020. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2020. máj. 9. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A második esetben aztán kitől kapná a végrehajtást kérő azt a 80.000-et?

Amúgy nem behajtó és nem járulék!

2020. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A végrehajtást kérőtől, a behajtott összegből vonnák le neki. Így gondoltam.
2020. máj. 9. 15:42
 5/6 anonim válasza:
100%

Itt komoly félreértelmezés zajlik.


Végrehajtó nem egyenlő a behajtóval, behajtó én is lehetek, 8 általános, betöltött 18 életév ,számlaképesség ennyi a feltétele.


Végrehajtó jogi egyetem (hát vagy a helyettes akinek elég érettségi meg végrehajtói szakvizsga, gondolom az utóbbi nem egy okj szintű "befizettem megadják" dolog mégis csak a törvényt képviseli vagyis a törvény rendelkezését akár karhatalommal is végezheti) ennek tudatában ezek nem cégek, olyan lenne mint a rendőr helyett mondjuk egy portás igazoltatna.


De a behajtó cég is követelhet munkadíjat. Mondjuk tartozik neked a Karcsi megkérsz egy behajtó céget, hogy menjen hozzá ki és kérje szépen , hogy fizessen, nos ha úgy van fizet a behajtó cég számlaszámára akkor levonja munkadíjnak azt a pénzt a behajtó cég.


Amikor meg egy lépcsóvel feljebb mész , mert a behajtó cég nem jut semmire, mert ők pl. karhatalomat nem alkalmazhatnak így végrehajtóhoz azaz peres útra került Karcsi akkor ott már számlát foglalhatnak, fizetést tilthatnak ingó s ingatlant foglalhatnak.


Velem is ez volt, tartozott egy kemény arcú sittes retek, volt szép Audija meg olyan festményei, hogy csak néztem. Én nem fogok behajtót küldeni oda , max. összehaverkodnak. Pereltem, végrehajtó meg lefoglalta a szép ojudit abból befolyt pénz elég volt az én kis "szerény" pénzemre meg még a végrehajtási díj is visszajött mert azt nekem meg kellett előlegezni, nem várható el, hogy azokhoz a retkekhez ingyen kimenjen a végrehajtó mert lehet azóta átmentette vagyonát (szerencsére nem tudta mi az) aztán lyukra futott volna, meg én is, egy darabig, mert egyszer lesz mindenkinek nyugdíja, vagy bármi értéke vagy meghal aztán az örököse lesz tovább piszkálva.

2020. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A végrehajtó (nem behajtó) díját a végrehajtást kérő előlegezi. Amit aztán az adóstól (ha tudnak) szintén behajtanak.

Ingyen nem dolgozik a végrehajtó.

2020. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!